Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja


7 July, 2021 @0:17

Italia e mposhti Spanjën pas penalltive me rezultat 4-2 dhe u kualifikua në finale të EURO 2020.

Sipas ekspertëve të Eurosportit, notat e futbollistëve në këtë përballje janë:

ITALIA: Donnarumma 7, Di Lorenzo 6, Bonucci 7, Chiellini 8, Emerson 7, Barella 6, Jorginho 6, Verratti 7, Chiesa 7, Immobile 6, Insigne 6. REZ: Berardi 6, Toloi 5, Pessina 6, Belotti 6, Locatelli 6, Bernardeschi 6.

SPANJA: Simon 6, Azpilicueta 7, Garcia 6, Laporte 7, Alba 6, Koke 7, Busquets 8, Pedri 8, F Torres 5, Oyarzabal 5, Olmo 8.REZ: Morata 6, Rodri 7, Moreno 6, Llorente 6, Thiago 6, P Torres 6.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani