Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA AMERICA 2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

Kolumbia duke festuar vendin e tretë në Copa America 2021/ Fotot: Copa2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21


10 July, 2021 @12:36

Luis Diaz ka shënuar një gol tepër të bukur në kohën shtesë të ndeshjes, për t’i sjellë vendit të tij, Kolumbisë, fitore 3-2 [Cuadrado 49, Diaz 66, 90+4 — Yotun 45, Lapadula 82] ndaj Perusë dhe kështu t’ia sigurojë vendin e tretë në Copa America 2021.

Yoshimar Yotun i kishte dhënë epërsinë peruanëve në pjesë të parë, që u neutralizua nga Juan Cuadrado nga gjuajtja e lirë në 1-1, menjëherë pas pushimit 15-minutësh të ndeshjes.

Ka qenë Diaz që ia dha epërsinë Kolumbisë para se Gianluca Lapadula të barazojë në 2-2. E derisa priteshin penalltitë me fundin e 90-minutave të lojës, në shtesa, ka qenë Diaz që i dha fund dilemave dhe shkurtoi pritjen.

Lapadula

“Jemi tejet të lumtur. Me rëndësi është që e kryem turneun me fitore, shumë e rëndësishme kjo. Jam i gëzuar gjithashtu si reaguam me lojë pas epërsisë së tyre në fillim të ndeshjes dhe kthyem gjithçka në favor tonin,” ka thënë Cuadrado në fund të ndeshjes, pasi që të përzgjedhurit e Reinaldo Ruedas kapën çmimin e tretë të turneut më të madh të shteteve të Amerikës Latine.

Columbia

Peruanët e drejtuar nga argjentinasi Ricardo Gareca arritën me lojëra befasisht të bukura deri këtu, ndërsa për pak ata ndaheshin nga turneu me çmim, që nuk ndodhi në fund.

Argjentina, që kishte mposhtur Kolumbinë në gjysmëfinale të Copa America 2021, do të luaj ndaj Brazilit që kishte mposhtur Perunë, në finale të Copa America të dielën në mëngjes prej orës 02:00 për të përcaktuar fituesin e Copa America 2021.

 


BALLKANI

Ballkani zyrtarizon përforcimin e tretë

FFK Superliga/Transfere

Ballkani zyrtarizon përforcimin e tretë

09/07/21 @ 19:48

FFK

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Zyrtare: Superliga e Kosovës me VAR

09/07/21 @ 18:59

DUELI I KTHIMIT, PA SHIKUES

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

09/07/21 @ 17:02

ARBËRIA

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

FFK Liga e parë/Transfere

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

09/07/21 @ 16:41

ITALIA

Chiellini: Jemi një centimetër larg trofeut

Evropiani/Serie A

Chiellini: Jemi një centimetër larg trofeut

09/07/21 @ 16:30

ATLETICO MADRID

Klubi do t’ia vazhdojë kontratën

Klubi do t’ia vazhdojë kontratën

09/07/21 @ 15:45

MEDIA TALK

Garë e ashpër për mesfushorin italian

Serie A

Garë e ashpër për mesfushorin italian

09/07/21 @ 14:30

LIGA E PARË B

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

FFK Liga e parë

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

09/07/21 @ 14:28

LIGA E PARË A

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

FFK Liga e parë

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

09/07/21 @ 14:26

BBC MORNING

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

Evropiani/Premier League/International

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

08/07/21 @ 12:48

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

08/07/21 @ 00:40

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46

PARA NDESHJES

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

FFK Superliga/Europa League/International

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

07/07/21 @ 17:14

SUPERLIGA TURKE

Zyrtare: Balotelli në Superligën Turke

International/Transfere

Zyrtare: Balotelli në Superligën Turke

07/07/21 @ 16:48

GARETH SOUTHGATE

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

Evropiani/International

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

07/07/21 @ 14:53

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

SHERIF KALLAKU

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

Champions League/International/Transfere

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

06/07/21 @ 14:00

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44


 
Të gjitha lajmet nga International