Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën


9 July, 2021 @16:41

Dy mbrojtësit me përvojë të Superligës, Labinot Ibrahimi që ka bërë karrierë edhe në Superiore ndër vite, si dhe Fidan Gërbeshi, që ka qenë pjesë e Dritës së fundi — janë dy nënshkrimet e Arbërisë që sigurojnë mbrojtjen e ekipit për sezonin 2021/22.

Arbëria ka debutuar në stinorin e kaluar në Superligë, ndërsa nuk ka arritur të mbijetojë aty, edhe pse kishte një start shumë të mirë, veçanërisht në 7 xhirot e para.

Ibrahimi 35-vjeçar që erdhi në stinorin e kaluar te Arbëria, do të vazhdojë edhe një stinor me klubin kuqezi nga Dobraja e Lipjanit. Ai mund të luaj thuajse në të gjitha pozitat e mbrojtjes, duke pasur parasysh se ka qenë edhe mbrojtës krahu në kohën e tij më të mirë kur ishte te Partizani i Tiranës.

Në anën tjetër, Gërbeshi 36-vjeçar ka përvojë të madhe në Superligë, por edhe tituj të fituar. Ai ka qenë pjesë e Feronikelit dhe Dritës dhe me të dyja skuadrat ka fituar trofe në Kosovë, ndërsa te gjilanasit ka qenë edhe shutues i rregullt i penalltive — që jep siguri shtesë për Arbërinë sa i përket mundësive nga 11-metërshi.

Arbëria tash do të garojë në Ligën e Parë B të Kosovës, ndërsa pas shortit të tërhequr sot për sezonin e radhës, ata do të hapin stinorin ndaj Flamurtarit të Prishtinës, që mund të konsiderohet derbi i xhiros së parë në këtë grup të Ligës së Parë.


MEDIA TALK

Garë e ashpër për mesfushorin italian

Serie A

Garë e ashpër për mesfushorin italian

09/07/21 @ 14:30

LIGA E PARË B

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

FFK Liga e parë

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

09/07/21 @ 14:28

LIGA E PARË A

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

FFK Liga e parë

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

09/07/21 @ 14:26

AC MILAN

Calabria rinovon kontratën

Serie A

Calabria rinovon kontratën

09/07/21 @ 13:55

SUPERLIGA 2021/22

Hidhet shorti, Superliga gati për sezonin 2021/22

FFK Superliga

Hidhet shorti, Superliga gati për sezonin 2021/22

09/07/21 @ 13:03

CONFERENCE LEAGUE

Të gjitha rezultatet në Conference League

Conference League/FFK Superliga

Të gjitha rezultatet në Conference League

08/07/21 @ 23:43

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Llapi mposhtet në Shkup, debuton me humbje

Conference League/FFK Superliga

Llapi mposhtet në Shkup, debuton me humbje

08/07/21 @ 21:58

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Drita fiton me përmbysje, drejt Malit të Zi me epërsi

Conference League/FFK Superliga

Drita fiton me përmbysje, drejt Malit të Zi me epërsi

08/07/21 @ 21:47

LIGA E PARË B

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

FFK Liga e parë

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

09/07/21 @ 14:28

LIGA E PARË A

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

FFK Liga e parë

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

09/07/21 @ 14:26

RAHOVEC

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

07/07/21 @ 11:34

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

RAHOVEC

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

FFK Liga e parë/Transfere

Veterani Isa Eminhazri vazhdon me Rahovecin

06/07/21 @ 17:59

FERIZAJ

Ferizaji 90% i kompletuar, fillojnë stërvitjet

FFK Liga e parë

Ferizaji 90% i kompletuar, fillojnë stërvitjet

06/07/21 @ 17:16

RAHOVECI

Rahoveci vazhdon edhe me Merxhën

FFK Liga e parë

Rahoveci vazhdon edhe me Merxhën

06/07/21 @ 16:47

RAHOVECI

Dobratiqi e Elshani, përforcimet e fundit të Rahovecit

FFK Liga e parë/Transfere

Dobratiqi e Elshani, përforcimet e fundit të Rahovecit

06/07/21 @ 16:06

FERIZAJ

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

FFK Liga e parë

Aksionarët me vendim: Drejt Superligës

06/07/21 @ 13:30

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë