Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AC MILAN

Calabria rinovon kontratën

Foto: AC Milan Official

Calabria rinovon kontratën


9 July, 2021 @13:55

Mbrojtësi i krahut të djathtë të AC Milan ka rinovuar kontratën e tij deri me 30 qershor 2025.

Bëhet fjalë për Calabria ku njoftimin e kanë bërë të ditur faqja zyrtare e AC Milan si dhe mediat në Itali.

Mbrojtësi italian është pjesë e AC Milan që nga viti 2015, ku në sezonën që e lamë pas ai kishte luajtur për 32 ndeshje me klubin e Milanit dhe kishte shënuar dy herë e asistuar një herë. Ai sezonën e përmbylli bashkë me klubin e tij në pozitën e dytë me 79 pikë, kështu për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve.

“Krenar që vazhdoj të jem pjesë e kësaj familje! Do të vazhdoj të luftoj për këtë fanellë me shpresën që të rritemi së bashku si lojtar dhe si njeri. Mezi pres të filloj nga e para. Forca Milan, gjithmonë”, ka thënë ai pas vazhdimit të kontratës së tij.


LIGA E PARË A

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

FFK Liga e parë

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

09/07/21 @ 14:26

LIGA E PARË B

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

FFK Liga e parë

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

09/07/21 @ 14:28

SUPERLIGA 2021/22

Hidhet shorti, Superliga gati për sezonin 2021/22

FFK Superliga

Hidhet shorti, Superliga gati për sezonin 2021/22

09/07/21 @ 13:03

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Llapi mposhtet në Shkup, debuton me humbje

Conference League/FFK Superliga

Llapi mposhtet në Shkup, debuton me humbje

08/07/21 @ 21:58

CONFERENCE LEAGUE

Të gjitha rezultatet në Conference League

Conference League/FFK Superliga

Të gjitha rezultatet në Conference League

08/07/21 @ 23:43

LA LIGA

Zyrtare: Simeone vazhdon kontratën me Altetico Madrid

La Liga

Zyrtare: Simeone vazhdon kontratën me Altetico Madrid

08/07/21 @ 19:32

AC MILAN

Calabria rinovon kontratën

Serie A

Calabria rinovon kontratën

09/07/21 @ 13:55

UEFA CONFERENCE LEAGUE

Drita fiton me përmbysje, drejt Malit të Zi me epërsi

Conference League/FFK Superliga

Drita fiton me përmbysje, drejt Malit të Zi me epërsi

08/07/21 @ 21:47

SERIE A

Giroud gati për në Itali

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud gati për në Itali

08/07/21 @ 18:58

SERIE A

Zyrtare: Tonali totalisht i Milanit

Serie A/Transfere

Zyrtare: Tonali totalisht i Milanit

08/07/21 @ 17:19

INTER

Inzaghi: Më donin me çdo kusht

Serie A

Inzaghi: Më donin me çdo kusht

07/07/21 @ 16:30

ROMA

Spinazzola deri në janar jashtë?

Evropiani/Serie A

Spinazzola deri në janar jashtë?

07/07/21 @ 15:40

INTER

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

Serie A

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

06/07/21 @ 18:50

TRANSFERE

Po kërkohet edhe nga disa klube

Serie A/Transfere

Po kërkohet edhe nga disa klube

06/07/21 @ 18:30

TRANSFERE

Hakimi ikë për në Paris

Serie A/Ligue 1/Transfere

Hakimi ikë për në Paris

05/07/21 @ 20:30

TRANSFERE

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

Serie A/La Liga/Transfere

Ancelotti nuk e do brenda skuadrës

05/07/21 @ 20:00

MEDIA TALK

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

Premier League/Serie A/International/Transfere

Milan po shikon mundësinë për afrimin e James

05/07/21 @ 18:43

INTER

Lautaro i vendosur

Serie A

Lautaro i vendosur

04/07/21 @ 18:40


 
Të gjitha lajmet nga Serie A