Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ITALIA

Chiellini: Jemi një centimetër larg trofeut

Foto: Football Planet

Chiellini: Jemi një centimetër larg trofeut


9 July, 2021 @16:30

Në Kampionatin Botëror nuk arritën as që të kualifikoheshin, por përfaqësuesja e Italisë, në krye me Roberto Mancini kanë tani një seri të jashtëzakonshme të 32 ndeshjeve të pamposhtur.

Italia do të përballet me Anglinë, me datë 11 korrik, ditë e diel, ora: 21:00, ku për këtë ballafaqim ka folur edhe kapiteni i Italisë, mbrojtësi, Chiellini, i cili ka fjalë të mira për përfaqësuesen e Anglisë dhe se pretendon se ai e kishte të ditur këtë përballje në finale që nga fillimi i “EURO-2020”.

“Ishte një ëndërr që ne e kultivuam për tre vjet dhe trajneri na e futi në kokë derisa kjo u bë realitet. Kur ai na tha në fillim të mendonim për të fituar Euron, ne menduam se ai ishte i çmendur, dhe megjithatë ne jemi pikërisht atje në prag dhe vetëm një centimetër larg trofeut,”
tha Giorgio Chiellini për RAI Sport.

“Unë menjëherë mendova se Anglia do të ishte një kandidate serioze për të fituar Euron. Ata kanë cilësi dhe fizikalitet, janë solid dhe të organizuar. Ata mund të mos jenë të lehtë për syrin, por janë të vështirë për t’u mposhtur. Ata arritën në gjysmëfinale në Kupën e Botës, plus ishte e parashikueshme që Anglia do të ishte në finalen e Euro, pasi ata luajtën gjashtë nga shtatë ndeshje në terrenin vendas.”, shtoi ai.


DUELI I KTHIMIT, PA SHIKUES

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina njofton: Pa shikues në ndeshjen e kthimit

09/07/21 @ 17:02

ARBËRIA

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

FFK Liga e parë/Transfere

Me përvojë në mbrojtje, Arbëria siguron portën

09/07/21 @ 16:41

ATLETICO MADRID

Klubi do t’ia vazhdojë kontratën

Klubi do t’ia vazhdojë kontratën

09/07/21 @ 15:45

MEDIA TALK

Garë e ashpër për mesfushorin italian

Serie A

Garë e ashpër për mesfushorin italian

09/07/21 @ 14:30

LIGA E PARË B

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

FFK Liga e parë

Ferizaji e Fushë Kosova, vendas në xhiron e parë

09/07/21 @ 14:28

LIGA E PARË A

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

FFK Liga e parë

Me derbi në hapje, ‘89shi pret Lirinë

09/07/21 @ 14:26

DREJT EURO 2024

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

09/10/22 @ 21:18

SHORTI PËR KUALIFIKUESET DREJT EURO 2024

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

09/10/22 @ 12:08

TRANSMETIMI

EURO 2024: Shorti direkt

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti direkt

09/10/22 @ 12:04

PARA SHORTIT PËR EURO 2024

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

Evropiani/Kosova

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

07/10/22 @ 23:53

FLET PËRZGJEDHËSI

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

27/09/22 @ 23:36

VAZOT PËR EURO 2024

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

27/09/22 @ 23:26

FINALISSIMA: ITALIA-ARGJENTINA

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

Evropiani/International/Copa America

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

01/06/22 @ 22:53

WEMBLEY

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

Evropiani/International/Copa America

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

01/06/22 @ 20:15

KANDIDATURA E RE

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

Evropiani

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

07/02/22 @ 11:56

EURO 2024

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

Evropiani

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

05/10/21 @ 20:57


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani