Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

Fotot: CopaAmerica/fb

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil


8 July, 2019 @14:26

Brazilianët kanë arritur të kthejnë trofeun e më të mirit të kontinentit të tyre pas 12 vitesh.

Paulo Guerrero

Brazili mposhti mbrëmë Perunë 3-1 në finale të Copa America 2019, që u mbajt në Brazil. Finalja u zhvillua Maracanan e famshme të Rio de Janeiros, ndërsa në stadiumi ishte i mbushur me tifozë.

Gabriel Jesus

Cariocat kështu fituan trofeun e nëntë të Copa Americas në histori dhe mbeten të tretit në listën e vendeve me më së shumti trofe, pas Uruguajit që ka 15 të fituara dhe Argjentinës me 14.


AFCON 2019 / NIGERIA - CAMEROON

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

International

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

06/07/19 @ 20:05

KRYETRAJNERI I FERONIKELIT

Ramadani: Maksimumin për rezultat

FFK Superliga/Champions League

Ramadani: Maksimumin për rezultat

08/07/19 @ 14:19

GOLD CUP 2019 FINAL

Meksika triumfon në GoldCup 2019

International

Meksika triumfon në GoldCup 2019

08/07/19 @ 14:02

SULMUESI I LLAPIT

Festim Alidema drejt elitës kroate

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Festim Alidema drejt elitës kroate

08/07/19 @ 13:51

DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Edhe Avdijaj në Superligën turke

08/07/19 @ 10:59

KASTRIOT DERMAKU

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

07/07/19 @ 14:38

ETRIT BERISHA

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

07/07/19 @ 14:10

COPA 2019: ARGJENTINA - KILI 2-1

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

International

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

07/07/19 @ 13:40

E FUNDIT

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

07/07/19 @ 13:14

AFCON 2019/ EGYPT - SOUTH AFRICA

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

International

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

07/07/19 @ 10:40

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Champions League/International/Transfere

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

06/07/19 @ 19:47

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

MAN UTD

Për Rashford stinori nis në tetor

Premier League/International

Për Rashford stinori nis në tetor

14/07/21 @ 16:15

REAL MADRID

Perez sqarohet për përgjimet

La Liga/International

Perez sqarohet për përgjimet

14/07/21 @ 15:10

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

HAJDUK SPLIT

Lumbardh Dellova prezentohet te Hajduk Split

International/Sportistë shqiptarë në botë

Lumbardh Dellova prezentohet te Hajduk Split

13/07/21 @ 18:04

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

NGA KONFERENCA

Reina: Me Strakoshën 100%

Serie A/International

Reina: Me Strakoshën 100%

12/07/21 @ 16:55


 
Të gjitha lajmet nga International