Të gjitha lajmet

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

Fotot: CopaAmerica/fb

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

8 July, 2019 @14:26

Brazilianët kanë arritur të kthejnë trofeun e më të mirit të kontinentit të tyre pas 12 vitesh.

Paulo Guerrero

Brazili mposhti mbrëmë Perunë 3-1 në finale të Copa America 2019, që u mbajt në Brazil. Finalja u zhvillua Maracanan e famshme të Rio de Janeiros, ndërsa në stadiumi ishte i mbushur me tifozë.

Gabriel Jesus

Cariocat kështu fituan trofeun e nëntë të Copa Americas në histori dhe mbeten të tretit në listën e vendeve me më së shumti trofe, pas Uruguajit që ka 15 të fituara dhe Argjentinës me 14.

GOLD CUP 2019 FINAL

Meksika triumfon në GoldCup 2019

Foto: GoldCupOfficial/fb

8 July, 2019 @14:02

Përfaqësuesja e Meksikës ka kthyer në vend trofeun e më të mirit të Amerikës së Mesme dhe Veriore, duke triumfuar…

SULMUESI I LLAPIT

Festim Alidema drejt elitës kroate

Festim Alidema, duke shutuar topin derisa ishte pjesë e Llapit/ Foto: KF Llapi/fb

8 July, 2019 @13:51

Sulmuesi i Llapit, Festim Alidema, sot pritet të prezantohet te ekipi i tij i ri. Ai është ndarë edhe…

DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

8 July, 2019 @10:59

Superliga turke tashmë pritet të ketë edhe një reprezentues të Kosovës në radhët e veta. Sipas NTV-së, sulmuesi i…

COPA 2019: ARGJENTINA - KILI 2-1

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

Fotot: copa/fb

7 July, 2019 @13:40

Lionel Messi është përjashtuar për herë të dytë në tërë karrierën e tij si futbollit, derisa Argjentina ka mposhtur Kilin…

E FUNDIT

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

7 July, 2019 @13:14

Skuadra e Fenerbahçes ka fituar duelin me Galatasarayin për të siguruar shërbimet e Vedat Muriqit. Sulmuesi i Kosovës, pritet…

Të gjitha lajmet nga International