Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA 2019: ARGJENTINA - KILI 2-1

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

Fotot: copa/fb

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore


7 July, 2019 @13:40

Lionel Messi është përjashtuar për herë të dytë në tërë karrierën e tij si futbollit, derisa Argjentina ka mposhtur Kilin 2-1 në përballjen që përcaktoi fituesin e medaljes së bronztë në Copa America 2019.

Para finales që zhvillohet sonte në Rio De Janeiro, ku Brazili luan ndaj Perusë, Lionel Messi asistoi në golin e parë të Argjentinës të shënuar nga Sergio Aguero (12’), ndërsa Paulo Dybala (22’) shënoi për 2-0.

Messi red card

Messi u përjashtua nga ndeshja pas një dueli me kilianin Gary Medel, derisa nga shumëkush u quajt si përjashtim tendencioz i referit paraguajan Mario Diaz de Vivar.

Sidoqoftë, kjo nuk i bëri shumë telashe argjentinasve, të cilët në pjesë të dytë pranuan një gol, kur Arturo Vidal (59’) shënoi nga penalltia për 2-1, që doli të jetë përfundimtare.

Argentina

Bashkë me Messin, edhe Medel u përjashtu në minutën e 37-të të ndeshjes, që detyroi ekipet të luajnë pjesën e mbetur të ndeshjes me nga 10 lojtarë.

Sa i përket referit, deri në fund të përballjes ai ndau edhe 7 kartonë të verdhë përveç të kuqeve të përmendura.

Pas ndeshjes Messi pati kritika në referim dhe organizim, si asnjëherë më parë në karrierën e tij.


E FUNDIT

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

07/07/19 @ 13:14

AFCON 2019/ EGYPT - SOUTH AFRICA

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

International

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

07/07/19 @ 10:40

AFCON 2019 / NIGERIA - CAMEROON

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

International

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

06/07/19 @ 20:05

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Champions League/International/Transfere

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

06/07/19 @ 19:47

DUELI I VENDIT TË TRETË

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

06/07/19 @ 19:13

AFCON 2019

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

International

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

06/07/19 @ 15:47

AGIM ADEMI

Kreu i FFK-së, 9 muaj burgim efektiv

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Kreu i FFK-së, 9 muaj burgim efektiv

05/07/19 @ 17:18

VEDAT MURIQI

Vendoset e ardhmja e Muriqit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Vendoset e ardhmja e Muriqit

04/07/19 @ 22:46

RAUL ALBIOL

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

Serie A/La Liga/Transfere

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

04/07/19 @ 15:26

SUPERLIGA TURKE

Galatasarayi zyrtarizon edhe një përforcim

International

Galatasarayi zyrtarizon edhe një përforcim

26/07/21 @ 17:48

SHQIP në BOTË

Mërgim Berisha në shënjestër të Fenerbahçes

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mërgim Berisha në shënjestër të Fenerbahçes

26/07/21 @ 13:37

SHQIP në BOTË

Aliti e Kryeziu 90 minuta në fitoren e Zurichut

International/Sportistë shqiptarë në botë

Aliti e Kryeziu 90 minuta në fitoren e Zurichut

25/07/21 @ 20:55

SHQIP në BOTË

Zhegrova si zënvendësues asiston në fitore

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova si zënvendësues asiston në fitore

25/07/21 @ 20:31

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray transferon mesfushorin rumun, Cicaldau

International

Galatasaray transferon mesfushorin rumun, Cicaldau

24/07/21 @ 23:07

STAMBOLL

Kemal Ademi pranë ndarjes nga Feneri

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kemal Ademi pranë ndarjes nga Feneri

23/07/21 @ 08:50

ARNE SLOT

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

Conference League/International

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

23/07/21 @ 08:00

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

SHQIP në BOTË

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

21/07/21 @ 20:46


 
Të gjitha lajmet nga International