Të gjitha lajmet

AFCON 2019

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

6 July, 2019 @15:47

Pas kualifikimit të Senegalit dhe Beninit mbrëmë, sonte luhen duelet tejet interesante të Kupës së Kombeve Afrikane 2019.

Benini eliminoi Marokun me penallti, për të siguruar çerekfinalen pas ndeshjes, që përfundoi në kohë të rregullt dhe vazhdime 1-1.

Ndërsa Senegali me golin e Sadio Manes eliminoi Ugandën 1-0.

Sonte, Nigeria dhe Kameruni takohen në përballjen që nis në ora 18:00, ndërsa Egjipti me Afrikën Jugore në ora 21:00.

VEDAT MURIQI

Vendoset e ardhmja e Muriqit

4 July, 2019 @22:46

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, pas shumë bisedimeve, ka vendosur për të ardhmen e tij. Muriqi edhe pse…

EMIR UMIT

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

Foto: KFLlapi/fb

4 July, 2019 @12:21

Skuadra e Llapit që po mëton të sigurojë një vend në garat evropiane në dy stinorët e fundit dhe nuk…

MEDIA TALK

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

4 July, 2019 @11:12

Sulmuesi i Kosovës që po pushton ballinat sportive të mediave turke, Vedat Muriqi, sot thuhet të jetë më afër Galatasarayit.…

GOLD CUP 2019

Futbollisti i Chelsat siguron, SHBA në finale

4 July, 2019 @8:36

SHBA kanë arritur të mposhtin me rezultat 3-1 Xhamajkën në gjysmëfinalen e dytë të Gold Cup, për të siguruar…

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

4 July, 2019 @8:13

Sulmuesi veteran i Perusë, Paolo Guerrero, ka shënuar në minutat shtesë të ndeshjes gjysmëfinale të Copa America 2019 një gol…

Të gjitha lajmet nga International