Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAUL ALBIOL

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë


4 July, 2019 @15:26

Futbollisti spanjoll, Raul Albiol, është ndarë me Napolin dhe i është kthyer La Ligas, duke nënshkruar për Villarrealin, bëjnë të ditur mediat italiane.

Napoli ka zyrtarizuar largimin e tij duke e falenderuar për profesionalizëm dhe përkushtim sa ka qenë pjesë e klubit.

Mbrojtësi 33 vjeçar ka bërë mbi 200 paraqitje për ekipin napolitan që prej vitit 2013, kur erdhi nga Real Madridi. Mirëpo, një lëndim i tij në sezonin e kaluar dhe blerja e Kostas Manolasit nga Roma për 32 milionë euro, bën që ai të mos kthehet më në ekip të parë, që shtyu atë të largohet nga ekipi.

Transfermarkt ka bërë të ditur se Albiol ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me Villarrealin dhe nëndetësja e verdhë spanjolle ka paguar 5 milionë euro për transferin e tij.


RODRI

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

Premier League/La Liga/Transfere

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

04/07/19 @ 14:57

PHILLIP COCU

Derby merr trajnerin holandez pas largimit të Lampardit

Premier League/Transfere

Derby merr trajnerin holandez pas largimit të Lampardit

04/07/19 @ 12:08

EMIR UMIT

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

FFK Superliga/International/Transfere

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

04/07/19 @ 12:21

LA LIGA

Caktohen datat e El Clasico-ve

La Liga

Caktohen datat e El Clasico-ve

04/07/19 @ 14:05

STAMFORD BRIDGE

Rikthimi i Lampardit te Chelsea

Premier League/Transfere

Rikthimi i Lampardit te Chelsea

04/07/19 @ 10:18

MEDIA TALK

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

04/07/19 @ 11:12

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

International/Copa America

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

04/07/19 @ 08:13

TOP TEAM @ GROUPS

11-shja më e mirë e fazës grupore

International

11-shja më e mirë e fazës grupore

03/07/19 @ 14:24

SELEKTORI BERNARD CHALLANDES

Challandes operohet me sukses

Evropiani/Përfaqësuesja

Challandes operohet me sukses

03/07/19 @ 15:05

GOLD CUP 2019

Futbollisti i Chelsat siguron, SHBA në finale

International

Futbollisti i Chelsat siguron, SHBA në finale

04/07/19 @ 08:36

PRISHTINA

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

FFK Superliga/Europa League

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

03/07/19 @ 11:52

AFCON NATIONS CUP

Dy super ndeshje në të tetën e finales

International

Dy super ndeshje në të tetën e finales

03/07/19 @ 12:15

SPURS

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

Premier League/Serie A/International/Transfere

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

28/07/21 @ 01:31

MIQËSORE

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

27/07/21 @ 19:03

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

ZYRTARE

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

Premier League/Serie A/Transfere

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

24/07/21 @ 11:43

MEDIA TALK

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

Premier League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

23/07/21 @ 09:14

BRAHIM DIAZ

Dhjetëshja e re e Milanit

Serie A/La Liga/Transfere

Dhjetëshja e re e Milanit

19/07/21 @ 20:22

SHQIP NË BOTË

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Andi Hoti - qendërmbrojtësi i Kosovës nënshkruan me Interin

19/07/21 @ 15:26

LAZIO

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Miqësoren Sarri e nis me Strakoshën, Hysajn e Muriqin

17/07/21 @ 18:04

LAZIO NEWS

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Sarri mbron Muriqin nga përqeshjet

17/07/21 @ 13:44

ZYRTARE

Giroud në Milan, kompletohet transferi

Premier League/Serie A/Transfere

Giroud në Milan, kompletohet transferi

17/07/21 @ 13:07


 
Të gjitha lajmet nga Serie A