Të gjitha lajmet

STAMFORD BRIDGE

Rikthimi i Lampardit te Chelsea

Rikthimi i Lampardit te Chelsea

4 July, 2019 @10:18

Chelsea para pak çastesh zyrtarizoi trajnerin e ri të skuadrës. Ish mesfushori i ekipit, Frank Lampard, ka marrë detyrën e trajnerit të ekipit, pas largimit të Maurizio Sarrit, që iku për Juventus.

Lampard 41 vjeç, që kaloi 13 vite si lojtar te Chelsea, ka bërë sukses me Derby Countyn në kuadër të Championshipit, duke arritur finalen e playoffit. Ai ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me ekipin nga Stamford Bridge.

COVID-19

Dy raste të reja në Premier League me coronavirus

FOTO / eurosport

24 May, 2020 @0:18

Pas 996 testimeve të kryera gjatë tre ditëve 19-22 maj në Premier League, dy persona kanë dalë pozitiv nga virusi…

OLD TRAFFORD

Pandemia i kushtoi Manchester Unitedit 28 milionë funta

22 May, 2020 @0:54

Dhe atë deri tash. Kjo shifër do të shtohet edhe më. Kështu ka bërë të ditur shefi i financave të…

PREMIER LEAGUE

6 lojtarë me koronavirus në Premier League

19 May, 2020 @18:26

Me shpresën që do të mund ta rinisin kampionatin shumë shpejt, Premier League këto ditë po teston lojtarët për koronavirus.…

COVID-19

1000 teste në javë në Premier Ligë

Foto: premierleague.com

18 May, 2020 @0:19

E përditshmja angleze The Mirror ka bërë të ditur sot se ekipet e Premier Ligës do të bëjnë 1 mijë…

PROJECT RESTART

Faza e parë: Ndalohen ndërhyrjet, dezinfektohen topat, shtyllat…

13 May, 2020 @2:04

Premier Liga ka filluar me hapat e para drejt rikthimit të futbollit në Angli. Me atë që ka mësuar…

Të gjitha lajmet nga Premier League