Të gjitha lajmet

AKSIDENTI

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

Foto: uefa.com

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

3 July, 2019 @10:27

Përmes një komunikate, UEFA-ja ka shprehur ngushëllimet dhe dhimbjen për humbjen e jetës së futbollistes së Zvicrës me prejardhje nga Presheva, Florijana Ismaili.

“UEFA dhe komuniteti futbollistik evropian janë të shokuar dhe në dhimbje nga vdekja e Florijana Ismailit. I shprehim ngushëllime të thella familjes dhe miqve të saj në këtë moment,” është shkruar në njofimin që citon kreun e UEFA-së, Aleksander Ceferin.

Futbollistja 24 vjeçare humbi jetën gjatë në liqenin e Komos në Itali, pasi që kishte dalë me bashkëlojtare në ditë pushimi. Ajo konsiderohej e zhdukur nga e shtunja e kaluar, ndërsa dje u konfirmua vdekja e saj, kur iu gjet trupi.

Ismaili debutoi për Zvicrën në vitin 2014. Bëri 33 paraqitje dhe shënoi tre gola, ndërsa ka qenë pjesë e reprezentacionit në Kampionatin Botëror të femrave në Kanadë 2015. Ajo ka qenë pjesë e Young Boysit që nga viti 2011.

GOLD CUP 2019: HAITI - MEKSIKA 0-1

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

3 July, 2019 @9:04

Pas përfundimit të kohës së rregullt pa gola dhe me sulme të Haitit, Meksika ka shënuar fitore në vazhdime në…

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

3 July, 2019 @8:14

Ndeshja që u vlerësua të jetë finale para finales në Copa America 2019, doli të jetë ashtu. Këtë mund…

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Foto: arsenal.com

2 July, 2019 @16:26

Skuadra e Arsenalit ka kryer transferin e parë këtë verë. Ekipi londinez ka arritur marrëveshje me tinejxherin brazilian, Gabriel Martinelli,…

PREJ PSV EINDHOVENIT

De Jong konfirmohet te Sevilla

2 July, 2019 @14:19

Sulmuesi holandez i PSV Eindhovenit, Luuk de Jong është anëtar i ri i Sevillës. PSV ka bërë të ditur…

RAFA BENITEZ

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

2 July, 2019 @14:12

Rafael Benitez sot është zyrtarizuar te ekipi i tij i ri. Tekniku spanjoll pas ndarjes me Newcastle-in në Premier…

Të gjitha lajmet nga International