Të gjitha lajmet

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Foto: arsenal.com

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

2 July, 2019 @16:26

Skuadra e Arsenalit ka kryer transferin e parë këtë verë. Ekipi londinez ka arritur marrëveshje me tinejxherin brazilian, Gabriel Martinelli, që ka nënshkuar kontratë afatgjate me klubin.

Detajet tjera të marrëveshjes nuk janë bërë të ditura, derisa Martinelli vjen nga skuadra e Ituanos ku ka shënuar 10 gola në 34 ndeshje, me debutim në vitin 2017.

Martinelli është sulmues dhe para Copa Americas është grumbulluar me seniorët e reprezentacionit brazilian, duke bërë të ditur se konsiderohet nga selektori Tite.

TANGUY NDOMBELE

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

2 July, 2019 @14:37

Futbollisti 22 vjeçar i Lyonit, Tanguy Ndombele, ka arritur në Londër për të kryer testet mjekësore, para se të zyrtarizohet…

RAFA BENITEZ

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

2 July, 2019 @14:12

Rafael Benitez sot është zyrtarizuar te ekipi i tij i ri. Tekniku spanjoll pas ndarjes me Newcastle-in në Premier…

MARCUS RASHFORD

Me vetëm 21 vjet, kap gati milionëshin në muaj

1 July, 2019 @15:46

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ka vazhduar sot kontratën me klubin nga Old Trafford, duke nënshkuar deri më qershor…

JOHN OBI MIKEL

Kapiteni i Nigerisë zgjedh Superligën turke

1 July, 2019 @8:01

Mesfushori qendror i Nigerisë, që së fundi ka qenë pjesë e ekipit nga Championship, Middlesbrough, John Obi Mikel - është…

MANCHESTER UNITED

Bissaka - United, arrihet marrëveshja

26 June, 2019 @13:09

Pas shumë bisedimeve me klubin Crystal Palace, është arritur marrëveshja për transferimin e mbrojtësit Aaron Wan-Bissaka te Manchester United. Mbrojtësi…

Të gjitha lajmet nga Premier League