Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SOT, NDESHJA E KTHIMIT

Prishtina për kualifikim, Josa me 100% fitojmë

Foto: prishtinafc.com

Prishtina për kualifikim, Josa me 100% fitojmë


2 July, 2019 @10:36

Skuadra e Prishtinës në pasditen e sotme do të luaj ndeshjen e kthimit të raundit preliminar të Europa Ligës ndaj ekipit nga Gjibraltari St Josephs.

Dueli i zhvilluar javën e kaluar në Fadil Vokrri përfundoi befasisht 1-1 dhe tashmë bardhekaltërit nënkampionë do të duhet të kërkojnë patjetër golin në Gjibraltar.

Mirëpo, Prishtina nuk mund të llogaris në qendërsulmuesit e saj të lënduar, që mund të jetë problem! Alban Shillova, por edhe Basit Khalid janë të lënduar për këtë ndeshje.

Ndërkaq trajneri shqiptar i ekipit, Mirel Josa, ka bërë të ditur se skuadra nëse e jep 100%-shin në këtë ndeshje, do të fitojë.

“Është e rëndësishme të rikuperojmë skuadrën nga udhëtimi dhe të japim maksimumin nesër duke qenë se për ne ka shumë rëndësi ndeshja për vazhdimësinë e skuadrës, për mënyrën se si do të vazhdoj të ndërtohet kjo skuadër. Por, edhe për prestigjin tonë si futboll duhet se s’bën që skuadra të japi maksimumin. Unë jam i qetë për faktin sepse futbollistët i shoh, ata futbollistë që janë në gjendjen maksimale, jam i sigurt se do të japin njëqindpërqindtë  dhe nëse futbollistët e japin këtë jam i sigurt që ne do ta fitojmë ndeshjen”, ka thënë kryetrajneri Josa.

Ndeshja St Joseph’s - Prishtina nis në ora 17:45 sot dhe luhet në stadiumin Victoria të Gjibraltarit, ndërsa referë të ndeshjes janë treshja nga San Marinoja, Luca Barbeno, Francesco Lunadron dhe Salvatore Tuttifrutti.

Kujtojmë, në ndeshjen e parë për Prishtinën kishte shënuar Armend Dallku nga penalltia në minutën e 28-të të ndeshjes, derisa Juanfri kishte barazuar në minutën e 32-të për St Joseph’sin, për rezultatin përfundimtar 1-1.

Bastorja e njohur bet365 Prishtinën e konsideron favorite për këtë ndeshje, duke e kuotuar me 1.57 për fitore. Barazimi është kuotuar me 3.90 ndërsa fitorja e St Jospeh’s 4.50.


MEDIA TALK

Rize-Fener, takohen për Muriqin

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Rize-Fener, takohen për Muriqin

02/07/19 @ 08:17

PREJ SCHALKES

Konoplyanka në Fenerbahçe

Bundesliga/International/Transfere

Konoplyanka në Fenerbahçe

02/07/19 @ 07:49

ETRIT BERISHA

Njëshi i kombëtares ka gjetur ekip të ri

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Njëshi i kombëtares ka gjetur ekip të ri

01/07/19 @ 21:32

TE DUKAGJINI

Tre lojtarë të Vëllaznimit kalojnë në Superligë

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Tre lojtarë të Vëllaznimit kalojnë në Superligë

01/07/19 @ 19:57

MARCUS RASHFORD

Me vetëm 21 vjet, kap gati milionëshin në muaj

Premier League/Transfere

Me vetëm 21 vjet, kap gati milionëshin në muaj

01/07/19 @ 15:46

TRAJNERI SHKODRAN

Nikaj nis punën te Liria

FFK Liga e parë/Transfere

Nikaj nis punën te Liria

01/07/19 @ 15:21

STATISTIKA IMPRESIONUESE

Pse ekipet e mëdha turke e duan Vedatin?!

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Pse ekipet e mëdha turke e duan Vedatin?!

01/07/19 @ 14:40

RASTI I KOSOVARES

Florijana Ismaili vazhdon të mbetet e zhdukur

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florijana Ismaili vazhdon të mbetet e zhdukur

01/07/19 @ 14:19

KUPA E KOMBEVE 2019

Debutuesit që vazhdojnë të befasojnë

International

Debutuesit që vazhdojnë të befasojnë

01/07/19 @ 13:55

JOHN OBI MIKEL

Kapiteni i Nigerisë zgjedh Superligën turke

Premier League/International/Transfere

Kapiteni i Nigerisë zgjedh Superligën turke

01/07/19 @ 08:01

PRISHTINA

Zyba dhe Lilaj mungojnë për ndeshjet e ardhshme

Conference League/FFK Superliga

Zyba dhe Lilaj mungojnë për ndeshjet e ardhshme

15/07/21 @ 20:32

KRISTI VANGJELI

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

FFK Superliga/Europa League/International/Transfere

Jam te klubi më i madh në Kosovë, jam sikur vera

15/07/21 @ 15:40

KRISTI VANGJELI

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zyrtarizon ish-lojtarin e kombëtares

15/07/21 @ 13:57

ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

GJILANI

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

FFK Superliga

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

11/07/21 @ 10:47


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga