Të gjitha lajmet

KUPA E KOMBEVE 2019

Debutuesit që vazhdojnë të befasojnë

via Eurosport

Debutuesit që vazhdojnë të befasojnë

1 July, 2019 @13:55

Skuadra e cila ishte mposhtur nga Kosova në miqësoren e vitit të kaluar, pas debutimit historik në Kupën e Kombeve të Afrikës, ka befasuar duke zënë edhe vendin e parë në grup.

Me fitore ndaj Nigerisë mbrëmë 2-0, Madagaskari ka përfunduar Grupin B në vend të parë duke siguruar kualifikimin në të tetën e finales së Kupës së Kombeve 2019 si lider.

Lalaina Nomenjanahary që luan në Ligue 2 me ekipin e Parisit dhe Charles Andriamatsinoro që luan për Ohodin në Arabinë Saudite kanë shënuar në fitoren e madhe mbrëmë për ekipin që drejtohet nga francezi Nicolas Dupuis.

Nigeria gjithashtu siguroi kualifikimin, duke përfunduar e dyta në grup me 6 pikë, një më pak se Madagaskari.

JOHN OBI MIKEL

Kapiteni i Nigerisë zgjedh Superligën turke

1 July, 2019 @8:01

Mesfushori qendror i Nigerisë, që së fundi ka qenë pjesë e ekipit nga Championship, Middlesbrough, John Obi Mikel - është…

MATTHIJS DE LIGT

Nesër zyrtarizohet?!

30 June, 2019 @19:38

Juventus ka dhënë sinjalet e para, ndërsa thuajse të gjitha mediat italiane tashmë e quajnë punë të kryer. Qendërmbrojtësi…

VENDOSI PËR STAMBOLL

Max Kruse te Feneri, për rrogë të majme

30 June, 2019 @11:39

Mesfushori i Werder Bremenit, që ka qenë njëri ndër lojtarët më të mirë të ekipit gjerman gjatë stinorit 2018/19 bashkë…

COPA AMERICA 2019: BRAZILI - PARAGUAJI

Brazili në gjysmëfinale

28 June, 2019 @9:10

Përfaqësuesja e Brazilit, duke e mposhtur Paraguajin pas ekzekutimit të penalltive, u kualifikua në gjysmëfinale të Copa America 2019. Koha…

MIQËSORE

Gol dhe asist në miqësore, shkëlqen Zhegrova

Foto: FC Basel

27 June, 2019 @8:39

Shumë mirë ka filluar faza parasezonale për Edon Zhegrovën. Anësori i Kosovës në miqësoren që Baseli e luajti ndaj skuadrës…

Të gjitha lajmet nga International