Të gjitha lajmet

MATTHIJS DE LIGT

Nesër zyrtarizohet?!

Nesër zyrtarizohet?!

30 June, 2019 @19:38

Juventus ka dhënë sinjalet e para, ndërsa thuajse të gjitha mediat italiane tashmë e quajnë punë të kryer.

Qendërmbrojtësi i jashtëzakonshëm i Ajaxit dhe njëri ndër futbollistët më të kërkuar të afatit kalimtar veror, Matthijs de Ligt pritet të nënshkruajë nesër me bianconerët kampionë.

Marrëveshja me De Ligtin do t’i kushtojë Juventusit 67 milionë euro + 13 milionë tjera në drejtim të Ajaxit si bonuse.

Ndërsa vetë futbollisti do të ketë rrogë prej 8 milionë eurosh për stinor dhe 4 milionë euro tjera si bonuse, që janë thënë të jenë lehtë të arritshme, për një total që do të arrij 12 milionëshin në vjet.

Kujtojmë, De Ligt është vetëm 19 vjeç dhe ka lënë mbresa të jashtëzakonshme te ekipi i Ajaxit 2018/19 që fitoi titullin e kampionit të Holandës dhe pati ndeshje të jashtëzakonshme si me Holandën ashtu edhe në Ligë të Kampionëve, ku ekipi nga Amsterdami mori simpatinë e mbarë futbolldashësve duke eliminuar Real Madridin atëherë kampion aktual dhe Juventusin për të arritur gjysmëfinalen e garës.

ZYRTARE

S’ka Europa League për Milanin

28 June, 2019 @12:22

Tashmë është zyrtare! Skuadra e Milanit nuk do të luajë në Europa League sezonin e ardhshëm, përkundër faktit që ajo…

VERONA

Amir Rrahmani zyrtarisht i Veronës

26 June, 2019 @22:28

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, zyrtarisht bëhet pjesë e skuadrës Hellas Verona. Njëri ndër lojtarët kyç të Kosovës,…

AMIR RRAHMANI

Rrahmani arrin në Itali për teste mjekësore

Foto: Hellas Verona

26 June, 2019 @9:52

Tashmë gjithçka po shkon drejt fundit. Amir Rrahmani ka arritur në Verona të Italisë për teste mjekësore, pas së cilave…

FILIPPO INZAGHI

Rikthehet si trajner

22 June, 2019 @15:53

Sot ekipi që garon në kategorinë e dytë të futbollit italian, Serie B, ka zyrtarizuar Filippo Inzaghin si trajner të…

AMIR RRAHMANI

Vjen akordi, Rrahmani në Serie A

TOPSPORTI/ A. P.

22 June, 2019 @15:38

Para pak çastesh, Sky Sport Italia ka bërë të ditur se skuadra e rikthyer në Serie A, Verona, ka arritur…

Të gjitha lajmet nga Serie A