Të gjitha lajmet

PAS ANKESËS

Malokut, Gashit dhe Sahitit, KA ua zbut dënimet

Malokut, Gashit dhe Sahitit, KA ua zbut dënimet

30 June, 2019 @12:29

Komisioni për Ankesa pranë FFK-së, ka zbutur dënimet e futbollistëve të Trepçës’89 dhe Vëllaznimit pas ankesave të tyre në shkallën e dytë.

Kështu, Ylber Malokut (Trepça’89) dënimi prej 4 ndeshjeve moslojë i është zbritur në 2, Kushtrim Gashit (Vëllaznimi) njëjtë, ndërsa Samir Sahitit (Vëllaznimi) nga 6 ndeshje moslojë në 4.

Mëposhtë, Vendimi i plotë i Komisionit për Ankesa, në përbërje prej Afrim Prekazi, Agim Bahtiri dhe Sitki Baftiu.

V E N D I M E

Komisioni për ankesa – shkalla e dytë, në përbërje; Afrim Prekazi – kryetar dhe Agim Bahtiri e Sitki Baftiu anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 26.06.2019 shqyrtoi ankesat e lojtarëve; Ylber Maloku KF “ Trepça 89 “ nga Mitrovica dhe të , Kushtrim Gashit e Samir Sahitit nga KF “ Vëllaznimi “ nga Gjakova të atakuara në vendimet e komisionit disiplinor të shkallës së parë datë 13.06.2019 në dënimet e tyre nga ndeshja përcaktuese – barazhit për IPKO-SUPERLIGË për kategorinë e seniorëve; TREPÇA ‘89 – VLLAZNIMI e zhvilluar me datë 01.06.2019 dhe për të njëjtat duke iu referuar provave shtesë të ofruara nga ana e palëve të ankimuara, konform dispozitave të Rregullores disiplinore neni 115 paragrafi 1 pika c;

YLBER MALOKU ; lojtar i KF “TREPÇA 89“ nga Mitrovica me numër të ID kartelës 001044M96 dhe licencuar në Federatën e Futbollit të Kosovës me numër të fanellës sportive 10, i dënuar me ; 4 (katër) ndeshje nga ana e organit disiplinor të shkallës së pari, I ZBRITET ; në  2 (dy) ndeshje zyrtare moslojë sipas radhës të organizuara nga ana e Federatës   së Futbollit të Kosovës.

KUSHTRIM GASHI; lojtar i KF “VËLLAZNIMI “ nga Gjakova me numër të ID kartelës 001270M92 dhe licencuar në Federatën e Futbollit të Kosovës me numër të fanellës sportive 18 i dënuar me 4 ( katër ) ndeshje nga ana e organit disiplinor të shkallës së pare   I ZBRITET ;  në ; 2 (dy) ndeshje zyrtare moslojë sipas radhës të organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës.

SAMIR SAHITI ; lojtar i KF “VËLLAZNIMI“ nga Gjakova me numër të ID kartelës 002265M88 dhe licencuar në Federatën e Futbollit të Kosovës me numër të fanellës sportive 22 i dënuar më;  6 (gjashtë) ndeshje nga ana e organit disiplinor të shkallës së parë I ZBRITET; në 4 (katër) ndeshje zyrtare moslojë sipas radhës të organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës

VUSHTRRIA

Shotani rikthehet te vendi

30 June, 2019 @11:52

Trajneri i njohur kosovar, që ka qenë kampion me Vushtrrinë vite më parë si ndihmës i Ismet Munishit në krye…

MË TË MIRËT E MË TË DOBTËVE

Ekipet e Kosovës, fitueset e vetme të raundit preliminar të Ligës së Kampionëve

29 June, 2019 @0:27

Qe dy stinorë, prej se po aplikohet raundi preliminar i kualifikimeve për Ligë të Kampionëve, këtë po e fitojnë ekipet…

FERONIKELI - SANTA COLOMA

Nikli tregon fuqinë me 10 lojtarë, tash përballë The New Saints

FOTO/ Feronikeli

28 June, 2019 @22:47

Kampioni i Superligës së Kosovës, Feronikeli, me golin e shënuar në minutat e fundit përmes Kastriot Rexhës, e eliminoi skuadrën…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Santa Coloma

28 June, 2019 @20:26

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Santa Colomas. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Lladrovci, Zeka, Fazliu, Carioca, Bojku, Islami, Rexha,…

CHAMPIONS LEAGUE

Ndeshja historike për Feronikelin

FOTO/ Feronikeli

28 June, 2019 @9:37

Kampioni i Superligës së Kosovës, Feronikeli, sonte në ora 20:45, do të përballet me skuadrën nga Andorra, Santa Coloma, në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga