Të gjitha lajmet

VENDOSI PËR STAMBOLL

Max Kruse te Feneri, për rrogë të majme

Max Kruse te Feneri, për rrogë të majme

30 June, 2019 @11:39

Mesfushori i Werder Bremenit, që ka qenë njëri ndër lojtarët më të mirë të ekipit gjerman gjatë stinorit 2018/19 bashkë me Milot Rashicën, u zyrtarizua ditë më parë te ekipi i Fenerbahçes.

E Kruse, që mbeti lojtar i lirë në fund të stinorit, për nënshkrim të kontratës me Fenerbahçen ka kërkuar 1.5 milionë euro direkt.

Përveç kësaj, rroga e tij vjetore te ekipi verdhekaltër nga Stambolli do të jetë 2.5 milionë euro për stinor, të garantuara, pa marrë parasysh performancën ose lëndimet, me afat 3 vjeçar.

Kruse 31 vjeç kështu ka garantuar për vete një rrogë tepër të mirë deri në moshën 34 vjeçare. Kurse sa i përket statistikave të tija, ai në tetë stinorët e fundit ka shënuar gjashtë herë mbi dhjetë gola vetëm në Bundesligë, pa llogaritur garat tjera me ekipet që ka luajtur.

Përvoja e tij pritet të këndellë Fenerbahçen, që ka pasur njërin ndër stinorët më të vështirë në histori të klubit. E vlen të përmendet që Kruse ka përvojë edhe nga reprezentacioni gjerman, ku ka luajtur 14 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Mediat turke gjithashtu kanë raportuar se për Krusen ka qenë i interesuar edhe Liverpooli, por rroga që i ka ofruar ekipi kampion i Evropës ka qenë dukshëm më e vogël se ajo e kanarinave të Stambollit.

max kruse newspaper

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

16 June, 2019 @12:36

Qendërmbrojtësi i Gjermanisë dhe i Bayern Munchenit, Mats Hummels, është në përfundim të bisedimeve për një rikthim të mundshëm te…

WERDER BREMEN

Milot Rashica zgjedhet lojtari i sezonit 2018/19 te Werder Bremeni

Foto: SVWB/fb

11 June, 2019 @19:34

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit te ekipi i tij Werder Bremen, ka…

DFB POKAL

Pas dy viteve, kupa rikthehet në Bavari

Foto: DFB Pokal

25 May, 2019 @21:53

Pas dy viteve pushim, me Frankfurtin e Dortmundin që e fituan këtë kupë, sivjet DFB Pokal është rikthyer në Bavari. …

TRANSFERE TRANSFERE

Biznesi i Dortmundit

REUTERS/Arkiv

23 May, 2019 @0:00

Borussia Dortmund ka hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve me të përfunduar stinori 2018/19 në Bundesliga. Pasi që humbën…

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

22 May, 2019 @0:16

Futbollisti i ri i Chelseat, që u ble në vitin e kaluar dhe arriti sot si zyrtarizim te ekipi londinez,…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga