Të gjitha lajmet

MESFUSHORI ME PËRVOJË

Liria rikthen Alsid Tafilin

Liria rikthen Alsid Tafilin

30 June, 2019 @15:22

Pas gati një dekade, futbollisti i Vllaznisë së Shkodrës, Alsid Tafili, është rikthyer te Liria e Prizrenit, ku ka luajtur në vitet 2010-2011.

Shkodrani Tafili, tash me mjaft përvojë, 31 vjeçar, pas vazhdimit të karrierës te Vllaznia dhe një stinori të kaluar te Partizani i Tiranës, rikthehet për të ndihmuar klubin bardhezi në misionin e rikthimit të tyre për në Superligë.

Alsid Tafili @ Liria

Liria në prezentimin e tij si lojtar i ri e ka quajtur kampion Alsidin, me të cilin ka fituar Kupën në vitin 2010. Bardhezinjtë i kanë uruar atij rikthimin në Prizren, ndërsa kanë paralajmëruar se ky është vetëm hapi i parë i kësaj vere te Liria, që do të mëtojë rikthimin e menjëhershëm në Superligë. Tafili më pas ka luajtur edhe për një gjysmësezon në vitin 2012 te bardhezinjtë, pasi që ishte ndarë me ekipin grek Panachaiki.

Përndryshe, ditë më parë Liria ka zyrtarizuar si trajner edhe Samuel Nikajn, që çoi Vushtrrinë drejt Superligës së fundi, duke ndarë kështu rrugët me trajnerin e deritashëm, Erdogan Celina.

PAS ANKESËS

Malokut, Gashit dhe Sahitit, KA ua zbut dënimet

30 June, 2019 @12:29

Komisioni për Ankesa pranë FFK-së, ka zbutur dënimet e futbollistëve të Trepçës’89 dhe Vëllaznimit pas ankesave të tyre në shkallën…

LIRIA

Liria i beson Samuel Nikajt për rikthim

28 June, 2019 @21:22

Skuadra prizrenase, Liria, arriti marrëveshje me trajnerin shkodran Samuel Nikaj. Nikaj është i njohur me inkuadrimin e skuadrava nga Liga…

MIRRET VENDIMI

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…

19 June, 2019 @11:59

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë vendimet pas rasteve të hapura në ndeshjet e barazhit të Superligës së Kosovës. …

MBROJTËSI GJAKOVAR ZYRTARIZOHET TE NËNKAMPIONI

Prishtina zyrtarizon Bardhokun

Foto: Prishtinafc.com

18 June, 2019 @13:43

Para pak çastesh Prishtina ka zyrtarizuar mbrojtësin e Vëllaznimit, Tunë Bardhoku. Futbollisti 25 vjeç që dallohet për mbrojtje të…

PAS NJOFTIMIT TË DJESHËM

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

TOPSPORTI/ B. B.

18 June, 2019 @11:34

Skuadra e Vëllaznimit ka reaguar për transferin e lojtarit të tyre Tunë Bardhoku në drejtim të Prishtinës. Prishtina dje…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë