Të gjitha lajmet

RASTI I KOSOVARES

Florijana Ismaili vazhdon të mbetet e zhdukur

Florijana Ismaili vazhdon të mbetet e zhdukur

1 July, 2019 @14:19

Futbollistja e Zvicrës me prejardhje nga Kosova, Florijana Ismaili, vazhdon të jetë e zhdukur pas një aksidenti në liqenin e Komos në Itali.

Sulmuesja 24 vjeçare Ismaili është thënë të jetë hudhur në ujë dhe nuk është shfaqur më, sipas Corriere della Sera.

Ajo ka qenë në ditë relaksi me një bashkëlojtare të saj dhe kanë huazuar një barkë për të lundruar në liqen.

florijana ismaili

“Hetimet dhe kërkimet nga policia po vazhdojnë,” është thënë në komunikatën e ekipit të saj Young Boys. Ismaili është duke u kërkuar prej së shtunës, por shpresat janë gjithnjë e më shumë duke u shuar.

Ismaili ka debutuar për reprezentacionin e Zvicrës në vitin 2014 ndërsa luan te Young Boys që prej vitit 2011, e së fundi ka qenë edhe kapitene e ekipit.

KUPA E KOMBEVE 2019

Debutuesit që vazhdojnë të befasojnë

via Eurosport

1 July, 2019 @13:55

Skuadra e cila ishte mposhtur nga Kosova në miqësoren e vitit të kaluar, pas debutimit historik në Kupën e Kombeve…

JOHN OBI MIKEL

Kapiteni i Nigerisë zgjedh Superligën turke

1 July, 2019 @8:01

Mesfushori qendror i Nigerisë, që së fundi ka qenë pjesë e ekipit nga Championship, Middlesbrough, John Obi Mikel - është…

MATTHIJS DE LIGT

Nesër zyrtarizohet?!

30 June, 2019 @19:38

Juventus ka dhënë sinjalet e para, ndërsa thuajse të gjitha mediat italiane tashmë e quajnë punë të kryer. Qendërmbrojtësi…

VENDOSI PËR STAMBOLL

Max Kruse te Feneri, për rrogë të majme

30 June, 2019 @11:39

Mesfushori i Werder Bremenit, që ka qenë njëri ndër lojtarët më të mirë të ekipit gjerman gjatë stinorit 2018/19 bashkë…

COPA AMERICA 2019: BRAZILI - PARAGUAJI

Brazili në gjysmëfinale

28 June, 2019 @9:10

Përfaqësuesja e Brazilit, duke e mposhtur Paraguajin pas ekzekutimit të penalltive, u kualifikua në gjysmëfinale të Copa America 2019. Koha…

Të gjitha lajmet nga International