Të gjitha lajmet

TRAJNERI SHKODRAN

Nikaj nis punën te Liria

Nikaj nis punën te Liria

1 July, 2019 @15:21

Trajneri i ri i Lirisë, Samuel Nikaj, ka bërë të ditur sot përmes një postimi në llogarinë e tij se ka nisur edhe zyrtarisht punën te ekipi bardhezi i Prizrenit.

Nikaj, që çoi Vushtrrinë në Superligë 2018/19, në sezonin që vjen ka synim për të dërguar Lirinë në Superligë.

Shkodrani është bërë hit i skuadrave që po kërkojnë ngritjen në elitë, pasi që ai për herë të tretë ka çuar një klub drejt elitës (Kastriotin në Superiore, Flamurtarin në Superligë dhe së fundi Vushtrrinë Superligë).

BESA 2-0 VITIA

Besa kryen punë shpejtë, vendos në pjesë të parë

23 February, 2020 @16:17

Liderja e Ligës së Parë dhe skuadra që duket më së afërmi për momentin drejt Superligës, Besa ka shënuar fitore…

MALISHEVA 1-0 VLLAZNIA

Liman Morina vendos, Malisheva në garë për Superligë

Foto: KFMalisheva/fb

23 February, 2020 @15:59

Në përballjen e parë pranverore në Liman Gegaj të Malishevës, pas pjesës së parë pa gola të shënuara, fituesi është…

DRENASI 1-1 VËLLAZNIMI

Goli i Vulës s’mjaftoi

Foto: KFV/fb

22 February, 2020 @15:16

Pas pjesës së parë të përshkruar me gjysmëraste dhe pa gol të shënuar në ndeshje, Vëllaznimi gjeti golin 25 minuta…

KEK 1-0 LIRIA

KEK-u e nis mbarë, Shengyli rikthehet me humbje te Liria

Foto: A. G.

22 February, 2020 @15:12

Skuadra e KEK-ut që kishte nisur pjesën pranverore të stinorit në vend të dhjetë të klasifikimit, pas ndeshjes së parë…

RAMIZ SADIKU 0-1 ARBËRIA

Zabërxha vendos, Arbëria e nis mbarë

Foto: Arberia/fb

22 February, 2020 @15:04

Skuadra e Arbërisë, që është befasia e këndshme e stinorit në Ligë të Parë të Kosovës, ka vazhduar me fitore…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë