Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen


3 July, 2019 @8:14

Ndeshja që u vlerësua të jetë finale para finales në Copa America 2019, doli të jetë ashtu.

Këtë mund ta shihni në videon e mëposhtme, në përmbledhjen 5 minutëshe të lojës, derisa Brazili duke shfrytëzuar rastet mençur, ka mposhtur 2-0 rivalin e përbetuar, Argjentinën, për të arritur finalen e Copa America 2019.

Gabriel Jesus (19’) i dha epërsinë vendasve pas asistimit të Roberto Firminos, për t’ia kthyer atij asistimin në minutën e 71-të të ndeshjes për përfundimtaren 2-0. Brazili në finale pret fituesin e ndeshjes Kili - Peru, që luhet në mëngjesin e 4 korrikut (02:30, me kohën tonë).

Argjentina në anën tjetër pati rastet e veta dhe u mohua dy herë nga shtylla, që shpëtoi Allisonin në portë. Pas krosimit të Lionel Messit, Sergio Aguero paraboloi me kokë portierin brazilian, por shtylla mohoi golin. E, e njëjta i ndodhi më vonë edhe Messit, që goditi me të majtën e tij, por shtylla e ndau nga goli.

Dani Alves

Zhgënjimi argjentinas në Copa America po vazhdon, ndërsa Brazili po e kërkon trofeun e parë që prej vitit 2007.

Argjentina në dy Copa Americat e fundit, ishte mposhtur në finale dhe dy atë dy herë nga Kili, që edhe është kampion i fundit i ngjarjes më të madhe jugamerikane në futboll.

 

Finalja luhet më 7 korrik në Maracanan e famshe të brazilianëve.


ST JOSEPH'S - PRISHTINA

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

02/07/19 @ 19:38

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Premier League/International/Transfere

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

02/07/19 @ 16:26

TANGUY NDOMBELE

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

Premier League/Ligue 1/Transfere

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

02/07/19 @ 14:37

OUSMANE DEMBELE

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

02/07/19 @ 14:24

PREJ PSV EINDHOVENIT

De Jong konfirmohet te Sevilla

La Liga/International/Transfere

De Jong konfirmohet te Sevilla

02/07/19 @ 14:19

RAFA BENITEZ

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

Premier League/International/Transfere

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

02/07/19 @ 14:12

THEO HERNANDEZ

Theo kalon testet, pritet zyrtarizimi te Milan

Serie A/La Liga/Transfere

Theo kalon testet, pritet zyrtarizimi te Milan

02/07/19 @ 14:03

SOT, NDESHJA E KTHIMIT

Prishtina për kualifikim, Josa me 100% fitojmë

FFK Superliga/Europa League

Prishtina për kualifikim, Josa me 100% fitojmë

02/07/19 @ 10:36

MEDIA TALK

Rize-Fener, takohen për Muriqin

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Rize-Fener, takohen për Muriqin

02/07/19 @ 08:17

PREJ SCHALKES

Konoplyanka në Fenerbahçe

Bundesliga/International/Transfere

Konoplyanka në Fenerbahçe

02/07/19 @ 07:49

AUSTRIA

Atdhe Nuhiu transferohet në Bundesligën e Austrisë

International

Atdhe Nuhiu transferohet në Bundesligën e Austrisë

30/06/21 @ 21:34

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe zyrtarizon mbrojtësin anglez Steven Caulker

International

Fenerbahçe zyrtarizon mbrojtësin anglez Steven Caulker

30/06/21 @ 21:10

INTERNATIONAL

Real Madrid vazhdon kontratën e Kosovare Asllanit

International

Real Madrid vazhdon kontratën e Kosovare Asllanit

30/06/21 @ 19:25

LEICESTER CITY

Gol makina e Bundesligës sigurohet nga Leicester

Premier League/International/Transfere

Gol makina e Bundesligës sigurohet nga Leicester

30/06/21 @ 12:11

COPA AMERICA 2021

Përcaktohen çerekfinalistët në Copa America’21

International

Përcaktohen çerekfinalistët në Copa America’21

29/06/21 @ 14:26

QUARTER FINALS

Çifti i parafundit çerekfinal, pas 14 golave

Evropiani/International

Çifti i parafundit çerekfinal, pas 14 golave

29/06/21 @ 01:03

STAR OF THE MATCH

Lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lojtari i ndeshjes, Granit Xhaka

29/06/21 @ 00:27

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Franca-Zvicra

29/06/21 @ 00:20

TALENTI

Talenti 16-vjeçar shqiptar, nënshkruan dy kontrata me skuadrën zvicerane

International/Sportistë shqiptarë në botë

Talenti 16-vjeçar shqiptar, nënshkruan dy kontrata me skuadrën zvicerane

28/06/21 @ 17:26

NUNO ESPIRITO SANTO

Drejt Turqisë?

International

Drejt Turqisë?

28/06/21 @ 11:41


 
Të gjitha lajmet nga International