Të gjitha lajmet

GOLD CUP 2019: HAITI - MEKSIKA 0-1

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

3 July, 2019 @9:04

Pas përfundimit të kohës së rregullt pa gola dhe me sulme të Haitit, Meksika ka shënuar fitore në vazhdime në gjysmëfinale të Gold Cup (ekuivalent i Copa America dhe Kampionatit Evropian, për shtetet e Amerikës së Mesme dhe Veriore) 1-0.

Golin nga penalltia e shënoi Raul Jimenez, duke e shënuar të pestin gol personal në Gold Cup 2019.

Gjatë ndeshjes Meksika nuk tregoi lojë të mirë dhe shumë herë u rrezikua nga Haiti (i 101-të në renditjen e FIFA-së), por në fund meksikanët triumfuan për të siguruar finalen e parë që prej vitit 2015.

Në finale, sombrerot do të ndeshen me fituesin e gjysmëfinales Xhamajka - SHBA që luhet në mëngjes heret më 4 korrik (03:30). E finalja do të luhet më 8 korrik (03:00).

Fitues i fundit i Gold Cup të zonës Concacaf të FIFA-së është SHBA-ja, që kishte fituar Xhamajkën në finalen e vitit 2017.

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

3 July, 2019 @8:14

Ndeshja që u vlerësua të jetë finale para finales në Copa America 2019, doli të jetë ashtu. Këtë mund…

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Foto: arsenal.com

2 July, 2019 @16:26

Skuadra e Arsenalit ka kryer transferin e parë këtë verë. Ekipi londinez ka arritur marrëveshje me tinejxherin brazilian, Gabriel Martinelli,…

PREJ PSV EINDHOVENIT

De Jong konfirmohet te Sevilla

2 July, 2019 @14:19

Sulmuesi holandez i PSV Eindhovenit, Luuk de Jong është anëtar i ri i Sevillës. PSV ka bërë të ditur…

RAFA BENITEZ

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

2 July, 2019 @14:12

Rafael Benitez sot është zyrtarizuar te ekipi i tij i ri. Tekniku spanjoll pas ndarjes me Newcastle-in në Premier…

MEDIA TALK

Rize-Fener, takohen për Muriqin

Foto: media screenshots

2 July, 2019 @8:17

Mediat sportive turke, thuajse të gjitha në ballinat e tyre kanë pasur Vedat Muriqin sot. Vedat Muriqi

Të gjitha lajmet nga International