Të gjitha lajmet

TOP TEAM @ GROUPS

11-shja më e mirë e fazës grupore

11-shja më e mirë e fazës grupore

3 July, 2019 @14:24

Pas përfundimit të fazës grupore në Kupën e Kombeve të Afrikës 2019, faqja zyrtare e garës ka përzgjedhur 11-shen më të mirë të turneut bashkë me tetë futbollistë rezervë.

Egjipti dominon këtë 11-she me katër futbollistë, ku në sulm është ylli i Liverpoolit Mohamed Salah, derisa të tjerët janë në mbrojtje.

Pas Egjiptit, vetëm Algjeria ka dy lojtarë në këtë 11-she, derisa të tjerët vinë nga vendet tjera, nga një.

top team of afcon 2019

AFCON NATIONS CUP

Dy super ndeshje në të tetën e finales

3 July, 2019 @12:15

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar faza grupore e Kupës së Kombeve të Afrikës, ndërsa tashmë dihen edhe çiftet e…

AKSIDENTI

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

Foto: uefa.com

3 July, 2019 @10:27

Përmes një komunikate, UEFA-ja ka shprehur ngushëllimet dhe dhimbjen për humbjen e jetës së futbollistes së Zvicrës me prejardhje nga…

GOLD CUP 2019: HAITI - MEKSIKA 0-1

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

3 July, 2019 @9:04

Pas përfundimit të kohës së rregullt pa gola dhe me sulme të Haitit, Meksika ka shënuar fitore në vazhdime në…

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

3 July, 2019 @8:14

Ndeshja që u vlerësua të jetë finale para finales në Copa America 2019, doli të jetë ashtu. Këtë mund…

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Foto: arsenal.com

2 July, 2019 @16:26

Skuadra e Arsenalit ka kryer transferin e parë këtë verë. Ekipi londinez ka arritur marrëveshje me tinejxherin brazilian, Gabriel Martinelli,…

Të gjitha lajmet nga International