Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AFCON NATIONS CUP

Dy super ndeshje në të tetën e finales

Dy super ndeshje në të tetën e finales


3 July, 2019 @12:15

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar faza grupore e Kupës së Kombeve të Afrikës, ndërsa tashmë dihen edhe çiftet e së tetës së finales së garës.

Veçohen dy super ndeshje, derbi shtetërore të mëdha, ajo ndërmjet Nigerisë dhe Kamerunit si dhe ajo në mes të Egjiptit dhe Afrikës Jugore. 

Ndërkaq, ndeshjet e së tetës së finales nisin të premten dhe ky është orari dhe këto janë çiftet që do të përballen, në rrugë për finale të Kupës së Kombeve Afrikane:

5 korrik, 18:00, Maroku - Benini;
5 korrik, 21:00, Uganda - Senegali;
6 korrik, 18:00, Nigeria - Kameruni;
6 korrik, 21:00, Egjipti - Afrika Jugore;
7 korrik, 18:00, Madagaskari - RD Kongo;
7 korrik, 21:00, Algjeria - Guinea;
8 korrik, 18:00, Mali - Bregu i Fildishtë;
8 korrik, 21:00, Gana - Tunisi.


PRISHTINA

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

FFK Superliga/Europa League

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

03/07/19 @ 11:52

AKSIDENTI

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

03/07/19 @ 10:27

GOLD CUP 2019: HAITI - MEKSIKA 0-1

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

International

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

03/07/19 @ 09:04

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

ST JOSEPH'S - PRISHTINA

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

02/07/19 @ 19:38

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Premier League/International/Transfere

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

02/07/19 @ 16:26

TANGUY NDOMBELE

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

Premier League/Ligue 1/Transfere

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

02/07/19 @ 14:37

OUSMANE DEMBELE

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

02/07/19 @ 14:24

PREJ PSV EINDHOVENIT

De Jong konfirmohet te Sevilla

La Liga/International/Transfere

De Jong konfirmohet te Sevilla

02/07/19 @ 14:19

RAFA BENITEZ

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

Premier League/International/Transfere

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

02/07/19 @ 14:12

PAS NDESHJES

Ramadani: Fitore jo komode

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Fitore jo komode

20/07/21 @ 20:48

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10

NGA KONFERENCA

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

Conference League/FFK Superliga/International

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

19/07/21 @ 20:20

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

19/07/21 @ 20:14

PRIZREN

Noumoufa Diarra përforcim në sulmin e A&N

FFK Liga e parë/International/Transfere

Noumoufa Diarra përforcim në sulmin e A&N

19/07/21 @ 17:37

ARIAN QALLAKU

Peja rikthen reprezentuesin

FFK Superliga/International/Transfere

Peja rikthen reprezentuesin

19/07/21 @ 14:57

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

FEYENOORD

Feyenoord përforcohet me ish-golashënuesin e Eredivisies

International

Feyenoord përforcohet me ish-golashënuesin e Eredivisies

17/07/21 @ 20:56

MIQËSORE

10 gola nga Lazio në miqësore, shënon edhe Muriqi

International

10 gola nga Lazio në miqësore, shënon edhe Muriqi

17/07/21 @ 20:42


 
Të gjitha lajmet nga International