Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

Foto: prishtinafc.com

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit


3 July, 2019 @11:52

Përveç që u eliminua në raundin preliminar të garave kualifikuese për Europa Ligë, Prishtina ka shënuar edhe një histori të keqe në përballjen e ekipeve kosovare me ato të Gjibraltarit.

Prishtina është bërë ekipi i parë nga Kosova që është mposhtur dhe eliminuar nga një ekip i Gjibraltarit, në këto tre stinorë sa ekipet tona po marrin pjesë në gara të UEFA-së.

Deri më tash, Drita, Feronikeli dhe Prishtina janë ndeshur me ekipet nga Gjibraltari dhe deri dje, asnjëra s’ishte mposhtur asnjëherë nga ekipet e këtij vendi.

Drita kishte mposhtur Lincoln Red Impsin në vazhdime 4-1 në sezonin e kaluar të kualifikimeve për Ligë të Kampionëve. Feronikeli mposhti sivjet të njejtin ekip. Prishtina kishte mposhtur më parë në kualifikime për Europa Ligë FC Europan 5-0 dhe kishte barazuar në ndeshjen tjetër 1-1.

E kësaj radhe bardhekaltërit nënkampionë të Kosovës, kanë regjistruar më të keqen. Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Prishtinë, ata u mposhtën 2-0 në ndeshjen e kthimit nga ekipi St Joseph’s, për të shënuar humbjen e parë të një ekipi kosovar në gara ndërkombtare nga një ekip i Gjibraltarit, dhe për tu eliminuar nga garat e mëtutjeshme evropiane për këtë stinor.


AKSIDENTI

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

03/07/19 @ 10:27

GOLD CUP 2019: HAITI - MEKSIKA 0-1

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

International

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

03/07/19 @ 09:04

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

ST JOSEPH'S - PRISHTINA

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

02/07/19 @ 19:38

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Premier League/International/Transfere

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

02/07/19 @ 16:26

TANGUY NDOMBELE

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

Premier League/Ligue 1/Transfere

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

02/07/19 @ 14:37

OUSMANE DEMBELE

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

02/07/19 @ 14:24

PREJ PSV EINDHOVENIT

De Jong konfirmohet te Sevilla

La Liga/International/Transfere

De Jong konfirmohet te Sevilla

02/07/19 @ 14:19

RAFA BENITEZ

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

Premier League/International/Transfere

13.5 milionë në vjet te ekipi i ri

02/07/19 @ 14:12

THEO HERNANDEZ

Theo kalon testet, pritet zyrtarizimi te Milan

Serie A/La Liga/Transfere

Theo kalon testet, pritet zyrtarizimi te Milan

02/07/19 @ 14:03

ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

GJILANI

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

FFK Superliga

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

11/07/21 @ 10:47

FERONIKELI

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

FFK Superliga

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

10/07/21 @ 21:43

DRITA

Almir Kryeziu kalon te Drita

FFK Superliga

Almir Kryeziu kalon te Drita

10/07/21 @ 21:05

SUPERLIGA

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

FFK Superliga

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

10/07/21 @ 19:13


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga