Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit


4 July, 2019 @8:13

Sulmuesi veteran i Perusë, Paolo Guerrero, ka shënuar në minutat shtesë të ndeshjes gjysmëfinale të Copa America 2019 një gol të bukur, dinak, qetë, për të siguruar fitoren 3-0 për ekipin e tij.

Peruja me këtë, ka arritur finalen e parë të Copa Americas pas 44 vitesh!

Peru mposhti kampionin aktual të Copa America, Kilin, 3-0 në mbrëmjen ku në pjesën e parë foli Peruja, e të dytën Kili.

Edison Flores (21’) i dha epërsinë, ndërsa Victor Yotun (38’) vulosi rezultatin e pjesës së parë 2-0 në të mirë të inkave.

Kili bëri gjithçka në pjesë të dytë për t’u rikhtyer, por ishte vonë... Peru tashmë ia prishi ëndrrën e tre titujve radhazi, gjë të cilën e ka arritur vetëm Argjentina (1945, 1946, 1947).

Më 7 korrik me kohën tonë në ora 22:00, Brazili - Peruja do të jetë finalja e madhe e Copa Americas, ku do të luftohet për trofeun jugamerikan.

E më 6 korrik, me kohën tonë në ora 21:00, Argjentina dhe Kili do të kërkojnë të jenë pjesë e podiumit fitues, që së paku të kthehen me medalje nga Brazili.


SELEKTORI BERNARD CHALLANDES

Challandes operohet me sukses

Evropiani/Përfaqësuesja

Challandes operohet me sukses

03/07/19 @ 15:05

AFCON NATIONS CUP

Dy super ndeshje në të tetën e finales

International

Dy super ndeshje në të tetën e finales

03/07/19 @ 12:15

TOP TEAM @ GROUPS

11-shja më e mirë e fazës grupore

International

11-shja më e mirë e fazës grupore

03/07/19 @ 14:24

AKSIDENTI

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

03/07/19 @ 10:27

PRISHTINA

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

FFK Superliga/Europa League

Ekipi i parë nga Kosova, që mposhtet nga një ekip i Gjibraltarit

03/07/19 @ 11:52

GOLD CUP 2019: HAITI - MEKSIKA 0-1

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

International

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

03/07/19 @ 09:04

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

TANGUY NDOMBELE

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

Premier League/Ligue 1/Transfere

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

02/07/19 @ 14:37

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Premier League/International/Transfere

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

02/07/19 @ 16:26

OUSMANE DEMBELE

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

02/07/19 @ 14:24

ST JOSEPH'S - PRISHTINA

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

FFK Superliga/Europa League

Prishtina zhgënjen përsëri, mposhtet dhe eliminohet

02/07/19 @ 19:38

BBC MORNING

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

Evropiani/Premier League/International

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

08/07/21 @ 12:48

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

08/07/21 @ 00:40

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46

PARA NDESHJES

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

FFK Superliga/Europa League/International

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

07/07/21 @ 17:14

SUPERLIGA TURKE

Zyrtare: Balotelli në Superligën Turke

International/Transfere

Zyrtare: Balotelli në Superligën Turke

07/07/21 @ 16:48

GARETH SOUTHGATE

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

Evropiani/International

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

07/07/21 @ 14:53

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

SHERIF KALLAKU

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

Champions League/International/Transfere

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

06/07/21 @ 14:00

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44


 
Të gjitha lajmet nga International