Të gjitha lajmet

GOLD CUP 2019

Futbollisti i Chelsat siguron, SHBA në finale

Futbollisti i Chelsat siguron, SHBA në finale

4 July, 2019 @8:36

SHBA kanë arritur të mposhtin me rezultat 3-1 Xhamajkën në gjysmëfinalen e dytë të Gold Cup, për të siguruar biletën e fundit për finale.

Në finale, SHBA do të ndeshet me Meksikën, për titullin e më të mirit të Amerikës së Mesme dhe Veriore.

E futbollisti i ri i Chelseat, Christian Pulisic, është treguar vendimtar, pasi që ka shënuar dy herë dhe ka siguruar fitoren 3-1.

SHBA në finalen e të hënës, 8 korrik ora 3:00 luan me Meksikën.

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

4 July, 2019 @8:13

Sulmuesi veteran i Perusë, Paolo Guerrero, ka shënuar në minutat shtesë të ndeshjes gjysmëfinale të Copa America 2019 një gol…

TOP TEAM @ GROUPS

11-shja më e mirë e fazës grupore

3 July, 2019 @14:24

Pas përfundimit të fazës grupore në Kupën e Kombeve të Afrikës 2019, faqja zyrtare e garës ka përzgjedhur 11-shen më…

AFCON NATIONS CUP

Dy super ndeshje në të tetën e finales

3 July, 2019 @12:15

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar faza grupore e Kupës së Kombeve të Afrikës, ndërsa tashmë dihen edhe çiftet e…

AKSIDENTI

Ngushëllimet për Florijanën nga UEFA-ja

Foto: uefa.com

3 July, 2019 @10:27

Përmes një komunikate, UEFA-ja ka shprehur ngushëllimet dhe dhimbjen për humbjen e jetës së futbollistes së Zvicrës me prejardhje nga…

GOLD CUP 2019: HAITI - MEKSIKA 0-1

Meksika me penallti në vazhdime siguron finalen

3 July, 2019 @9:04

Pas përfundimit të kohës së rregullt pa gola dhe me sulme të Haitit, Meksika ka shënuar fitore në vazhdime në…

Të gjitha lajmet nga International