Të gjitha lajmet

RODRI

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

Foto: mancity.com

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

4 July, 2019 @14:57

Kampioni i Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar sot rekord-transferin e klubit, mesfushorin spanjoll 23 vjeç, Rodri.

City ka paguar 70 milionë euro në arkë të Atletico Madridit për të siguruar kartonin e lojtarit në fjalë. Transferi rekord i Cityt deri tash ka qenë Riyad Mahrez, që kishte ardhur për 65 milionë euro nga Leicester City.

“Ai ka treguar veten se është mesfushor shumë i talentuar. Punon shumë në mbrojtje, kërkon topin gjithmonë dhe mban topin në kontrollë jashtëzakonshëm kur e ka në posedim. Jemi të sigurt se ai do të jetë sukses,” ka thënë drejtori i ekipit nga Etihad, Txiki Begiristain.

Rodri ka marrë fanellën me numër 16 te City. Ai ishte kthyer në Atletico Madrid në vitin 2018, pasi që kishte kaluar tre sezone te Villarreal.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga