Të gjitha lajmet

DUELI I VENDIT TË TRETË

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

Foto via The Guardian

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

6 July, 2019 @19:13

Futbollistja Kosovare Asllani ka shënuar golin e parë në fitoren 2-1 të Suedisë ndaj Anglisë sot.

Asllani ka shënuar në fillim të takimit për t’ia dhënë epërsinë reprezentacionit të saj, që në fund fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Femrave.

Sweden woman

Kjo është medalja e tretë e bronztë për Suedinë në histori të Botëroreve të femrave, derisa njëherë kanë fituar dhe medaljen e argjendtë.

 

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Foto: KFShkendija/fb

6 July, 2019 @19:47

Futbollisti brazilian 31 vjeçar, Juan Felipe, që ka bërë karrierë në Kairat gjatë vitit të kaluar prej ku kishte kaluar…

AFCON 2019

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

6 July, 2019 @15:47

Pas kualifikimit të Senegalit dhe Beninit mbrëmë, sonte luhen duelet tejet interesante të Kupës së Kombeve Afrikane 2019. Benini…

VEDAT MURIQI

Vendoset e ardhmja e Muriqit

4 July, 2019 @22:46

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, pas shumë bisedimeve, ka vendosur për të ardhmen e tij. Muriqi edhe pse…

EMIR UMIT

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

Foto: KFLlapi/fb

4 July, 2019 @12:21

Skuadra e Llapit që po mëton të sigurojë një vend në garat evropiane në dy stinorët e fundit dhe nuk…

MEDIA TALK

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

4 July, 2019 @11:12

Sulmuesi i Kosovës që po pushton ballinat sportive të mediave turke, Vedat Muriqi, sot thuhet të jetë më afër Galatasarayit.…

Të gjitha lajmet nga International