Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AFCON 2019/ EGYPT - SOUTH AFRICA

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

Foto: AFCON

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit


7 July, 2019 @10:40

Egjipti, si organizator dhe me Mohamed Salahun përpara, llogaritej favorit kryesor për të fituar Kupën e Kombeve 2019.

Mirëpo, në të tetën e finales shorti i vendosi ata përballë Afrikës Jugore, që llogaritej derbi… por i kalueshëm disi për faraonët.

Në fund, Afrika Jugore triumfoi. 5 minuta para fundit të ndeshjes jugafrikanët kanë gjetur rrugën për gol, kur shënoi Thembinkosi Lorch për 1-0 vendimtare.

Egypt & SouthAmerica

Me këtë fitore, Afrika Jugore ka vendosur çerekfinalen e dytë të Kupës së Kombeve 2019, përballë Nigerisë.

Ndërsa tashmë dy ndër skuadrat kryesore të Afrikës, Maroku dhe Egjipti, janë jashtë gare.

 


AFCON 2019 / NIGERIA - CAMEROON

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

International

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

06/07/19 @ 20:05

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Champions League/International/Transfere

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

06/07/19 @ 19:47

DUELI I VENDIT TË TRETË

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

06/07/19 @ 19:13

AFCON 2019

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

International

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

06/07/19 @ 15:47

AGIM ADEMI

Kreu i FFK-së, 9 muaj burgim efektiv

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Kreu i FFK-së, 9 muaj burgim efektiv

05/07/19 @ 17:18

VEDAT MURIQI

Vendoset e ardhmja e Muriqit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Vendoset e ardhmja e Muriqit

04/07/19 @ 22:46

RAUL ALBIOL

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

Serie A/La Liga/Transfere

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

04/07/19 @ 15:26

RODRI

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

Premier League/La Liga/Transfere

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

04/07/19 @ 14:57

LA LIGA

Caktohen datat e El Clasico-ve

La Liga

Caktohen datat e El Clasico-ve

04/07/19 @ 14:05

EMIR UMIT

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

FFK Superliga/International/Transfere

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

04/07/19 @ 12:21

PREMTUES

Arlind Shabani te Prishtina

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Arlind Shabani te Prishtina

31/07/21 @ 15:53

SHQIP në BOTË

Kamberi afër transferimit te ish-skuadra e Atdhe Nuhiut

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kamberi afër transferimit te ish-skuadra e Atdhe Nuhiut

30/07/21 @ 19:25

SUPERLIGA TURKE

Medhi Benatia transferohet në Superligën Turke

International

Medhi Benatia transferohet në Superligën Turke

30/07/21 @ 16:28

SHKËNDIJA

Eliminimi nga garat evropiane, lë pa punë Gjokën

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Eliminimi nga garat evropiane, lë pa punë Gjokën

30/07/21 @ 14:57

SHQIP në BOTË

Eros Grezda në Superligën e Hungarisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Eros Grezda në Superligën e Hungarisë

28/07/21 @ 21:51

SHQIP në BOTË

Ish-lojtari i Lirisë në Superligën e Zvicrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ish-lojtari i Lirisë në Superligën e Zvicrës

28/07/21 @ 20:51

SPURS

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

Premier League/Serie A/International/Transfere

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

28/07/21 @ 01:31

NATI

Zvicra në kërkim të selektorit

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Ligue 1/International/Transfere

Zvicra në kërkim të selektorit

28/07/21 @ 01:17

SUPERLIGA TURKE

Arijanet Muric, bëhet bashkëlojtari i Balotellit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Arijanet Muric, bëhet bashkëlojtari i Balotellit

27/07/21 @ 20:11

NË KRYEQYTET

Tirana rikthen Ngo’o-në

FSHF Kategoria Superiore/International/Transfere

Tirana rikthen Ngo’o-në

27/07/21 @ 17:26


 
Të gjitha lajmet nga International