Të gjitha lajmet

AFCON 2019 / NIGERIA - CAMEROON

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

6 July, 2019 @20:05

Kampioni aktual i Afrikës është përshëndetur nga Kupa e Kombeve.

Kameruni është mposhtur nga Nigeria në përballjen që përfundoi para pak çastesh, në një ndeshje të jashtëzakonshme 3-2, ashtu siç parashikuam.

Nigeria avancoi 1-0 me golin e Odion Ighalos (19’). Por kampionët u rikthyen para fundit të pjesës së parë, kur barazuan dhe avancuan (Stephane Bahoken 41’ & Clinton N’Jie 44’) për të shkuar në pushim të qetë.

Sidoqoftë, Ighalo kishte sot ditën e tij. Ai barazoi në minutën e 63-të të ndeshjes 2-2, ndërsa tre minuta më vonë asistoi për Alex Iwobin që shënoi për përfundimtaren 3-2.

Nigeria në çerekfinale do të pret fituesin e duelit tjetër interesant të ditës në Kupën e Kombeve, Egjipti - Afrika Jugore. Egjipti është nikoqir i garave këtë vit.

 

 

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Foto: KFShkendija/fb

6 July, 2019 @19:47

Futbollisti brazilian 31 vjeçar, Juan Felipe, që ka bërë karrierë në Kairat gjatë vitit të kaluar prej ku kishte kaluar…

DUELI I VENDIT TË TRETË

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

Foto via The Guardian

6 July, 2019 @19:13

Futbollistja Kosovare Asllani ka shënuar golin e parë në fitoren 2-1 të Suedisë ndaj Anglisë sot. Asllani ka shënuar…

AFCON 2019

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

6 July, 2019 @15:47

Pas kualifikimit të Senegalit dhe Beninit mbrëmë, sonte luhen duelet tejet interesante të Kupës së Kombeve Afrikane 2019. Benini…

VEDAT MURIQI

Vendoset e ardhmja e Muriqit

4 July, 2019 @22:46

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, pas shumë bisedimeve, ka vendosur për të ardhmen e tij. Muriqi edhe pse…

EMIR UMIT

Llapi zyrtarizon përforcimin e radhës

Foto: KFLlapi/fb

4 July, 2019 @12:21

Skuadra e Llapit që po mëton të sigurojë një vend në garat evropiane në dy stinorët e fundit dhe nuk…

Të gjitha lajmet nga International