Të gjitha lajmet

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Foto: KFShkendija/fb

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

6 July, 2019 @19:47

Futbollisti brazilian 31 vjeçar, Juan Felipe, që ka bërë karrierë në Kairat gjatë vitit të kaluar prej ku kishte kaluar nga Vardari, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Shkëndijës së Tetovës.

Kampionët e Maqedonisë kanë bërë të ditur se kanë nënshkruar kontratë 1+1 vjeçare me Felipen, që njihet për aftësitë e tij organizuese në mesfushë dhe për pasime përfundimtare.

Juan Felipe do të bashkohet me ekipin pas kthimit të skuadrës nga Estonia ku do të zhvillohet ndeshja e parë eliminatore e UEFA Champions League kundër kampionit Nomme Kalju, ndërsa të drejtë loje do të fitojë për ndeshjen e dytë të raundit të parë eliminatorë të UEFA Champions League.

MË TË MIRËT E MË TË DOBTËVE

Ekipet e Kosovës, fitueset e vetme të raundit preliminar të Ligës së Kampionëve

29 June, 2019 @0:27

Qe dy stinorë, prej se po aplikohet raundi preliminar i kualifikimeve për Ligë të Kampionëve, këtë po e fitojnë ekipet…

FERONIKELI - SANTA COLOMA

Nikli tregon fuqinë me 10 lojtarë, tash përballë The New Saints

FOTO/ Feronikeli

28 June, 2019 @22:47

Kampioni i Superligës së Kosovës, Feronikeli, me golin e shënuar në minutat e fundit përmes Kastriot Rexhës, e eliminoi skuadrën…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Santa Coloma

28 June, 2019 @20:26

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Santa Colomas. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Lladrovci, Zeka, Fazliu, Carioca, Bojku, Islami, Rexha,…

CHAMPIONS LEAGUE

Ndeshja historike për Feronikelin

FOTO/ Feronikeli

28 June, 2019 @9:37

Kampioni i Superligës së Kosovës, Feronikeli, sonte në ora 20:45, do të përballet me skuadrën nga Andorra, Santa Coloma, në…

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Fitorja e parë evropiane, Nikli në finalen preliminare

25 June, 2019 @22:35

Kampioni i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, në debutimin e tij në Evropë, ka shënuar fitore 1-0 kundër skuadrës…

Të gjitha lajmet nga Champions League