Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GOLD CUP 2019 FINAL

Meksika triumfon në GoldCup 2019

Foto: GoldCupOfficial/fb

Meksika triumfon në GoldCup 2019


8 July, 2019 @14:02

Përfaqësuesja e Meksikës ka kthyer në vend trofeun e më të mirit të Amerikës së Mesme dhe Veriore, duke triumfuar në finalen e Gold Cup ndaj SHBA-ve mbrëmë 1-0.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi ish lojtari i Barcelonës, Jonathan dos Santos, që tash luan në radhët e LA Galaxy, kur pranoi një top nga Raul Jimenez i Wolves, për të vendosur (73’) finalen.

Të drejtuar nga argjentinasi Gerardo Martino meksikanët kështu rikthyen trofeun të cilin e kishin fituar në vitin 2015, derisa amerikanët e drejtuar nga Gregg Berhalter nuk arritën të mbrojnë titullin e fituar në 2017.

 


SULMUESI I LLAPIT

Festim Alidema drejt elitës kroate

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Festim Alidema drejt elitës kroate

08/07/19 @ 13:51

DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Edhe Avdijaj në Superligën turke

08/07/19 @ 10:59

KASTRIOT DERMAKU

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

07/07/19 @ 14:38

ETRIT BERISHA

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

07/07/19 @ 14:10

COPA 2019: ARGJENTINA - KILI 2-1

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

International

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

07/07/19 @ 13:40

E FUNDIT

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

07/07/19 @ 13:14

AFCON 2019/ EGYPT - SOUTH AFRICA

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

International

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

07/07/19 @ 10:40

AFCON 2019 / NIGERIA - CAMEROON

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

International

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

06/07/19 @ 20:05

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Champions League/International/Transfere

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

06/07/19 @ 19:47

DUELI I VENDIT TË TRETË

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

06/07/19 @ 19:13

SUPERLIGA TURKE

Galatasarayi zyrtarizon edhe një përforcim

International

Galatasarayi zyrtarizon edhe një përforcim

26/07/21 @ 17:48

SHQIP në BOTË

Mërgim Berisha në shënjestër të Fenerbahçes

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mërgim Berisha në shënjestër të Fenerbahçes

26/07/21 @ 13:37

SHQIP në BOTË

Aliti e Kryeziu 90 minuta në fitoren e Zurichut

International/Sportistë shqiptarë në botë

Aliti e Kryeziu 90 minuta në fitoren e Zurichut

25/07/21 @ 20:55

SHQIP në BOTË

Zhegrova si zënvendësues asiston në fitore

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova si zënvendësues asiston në fitore

25/07/21 @ 20:31

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray transferon mesfushorin rumun, Cicaldau

International

Galatasaray transferon mesfushorin rumun, Cicaldau

24/07/21 @ 23:07

STAMBOLL

Kemal Ademi pranë ndarjes nga Feneri

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kemal Ademi pranë ndarjes nga Feneri

23/07/21 @ 08:50

ARNE SLOT

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

Conference League/International

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

23/07/21 @ 08:00

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

SHQIP në BOTË

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bekim Balaj rikthehet në Rusi

21/07/21 @ 20:46


 
Të gjitha lajmet nga International