Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SULMUESI I LLAPIT

Festim Alidema drejt elitës kroate

Festim Alidema, duke shutuar topin derisa ishte pjesë e Llapit/ Foto: KF Llapi/fb

Festim Alidema drejt elitës kroate


8 July, 2019 @13:51

Sulmuesi i Llapit, Festim Alidema, sot pritet të prezantohet te ekipi i tij i ri.

Ai është ndarë edhe zyrtarisht nga skuadra e Llapit, derisa ekipi ka bërë të ditur se lojtari ka marrë rrugë drejt Kroacisë.

Alidema 21 vjeç, që luan në pozita të ndryshme të sulmit, ka shënuar në stinorin e fundit 12 gola për Llapin në Superligë, prej të cilave të gjitha nga loja (pa penallti).

Alidema që më parë ka luajtur për Vllazninë e Pozharanit, pritet të bëhet pjesë e ekipit elit kroat, Slaven, që ndryshe njihen edhe si farmacistët. Trajneri aktual i klubit kroat është Ivica Sertic.

Festimi edhe më parë është parë si potencial në Superligë, ndërsa në sezonin 2018/19 përfundoi në vend të tretë të listës së golashënuesve të Superligës.

Kujtojmë, Llapi ka çelur rrugë në stinorin e kaluar me ekipet kroate, pasi që kishte shitur sulmuesin Mirlind Daku në radhët e Osijekut kroat.


DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Edhe Avdijaj në Superligën turke

08/07/19 @ 10:59

KASTRIOT DERMAKU

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

07/07/19 @ 14:38

ETRIT BERISHA

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

07/07/19 @ 14:10

COPA 2019: ARGJENTINA - KILI 2-1

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

International

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

07/07/19 @ 13:40

E FUNDIT

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

07/07/19 @ 13:14

AFCON 2019/ EGYPT - SOUTH AFRICA

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

International

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

07/07/19 @ 10:40

AFCON 2019 / NIGERIA - CAMEROON

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

International

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

06/07/19 @ 20:05

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Champions League/International/Transfere

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

06/07/19 @ 19:47

DUELI I VENDIT TË TRETË

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kosovarja shënon për medaljen e Suedisë

06/07/19 @ 19:13

AFCON 2019

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

International

Sonte ndeshjet më interesante të tetës së finales

06/07/19 @ 15:47

LLOGARITË E SKUADRAVE

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

Conference League/FFK Superliga

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

30/07/21 @ 12:33

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29

MIQËSORE

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

FFK Superliga

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

28/07/21 @ 20:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

28/07/21 @ 17:11

BALLKANI

Ballkani liron dy futbollistë

FFK Superliga

Ballkani liron dy futbollistë

28/07/21 @ 17:01

MIQËSORE

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

FFK Superliga

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

27/07/21 @ 22:46


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga