Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KRYETRAJNERI I FERONIKELIT

Ramadani: Maksimumin për rezultat

Ramadani: Maksimumin për rezultat


8 July, 2019 @14:19

Trajneri kampion i Feronikelit, Zekirija Ramadani, ka dhënë një deklaratë për faqen zyrtare të klubit para ndeshjes së nesërme me ekipin e tij.

Feronikeli është mysafir i kampionit të Uellsit, TNS, në kuadër të raundit të parë kualifikues për Ligë të Kampionëve. Feronikeli triumfoi në raundin preliminar, për të arritur këtu.

“Ekipi ishte e lodhur nga udhëtimi, prandaj dje bëmë një stërvitje të lehtë, kurse sot jemi më të çlodhur dhe stërvitjen do ta zhvillojmë në kohën kur edhe do të fillojë ndeshja të martën, në orën 19:00 (ora 20:00 me kohën tonë),” ka thënë Ramadani.

“Jemi akomoduar mirë, kushtet janë shumë të mira, në një hotel me pesë yje dhe tani ndihemi më të çlodhur,” ka treguar ai për kushtet e ekipit.

Ndërsa ka treguar edhe për mundësitë e ekipit, që mëton rezultat para ndeshjes së kthimit.

“Duam ta japim maksimumin për një rezultat pozitiv, pasi që do të ishte shumë më mirë për ndeshjen e kthimit. Fusha ku do të zhvillohet ndeshja është me bari artificial, por shpresoj që nuk do të jetë problem, pasi që edhe gjatë javës në Kosovë kemi stërvitur në fushë artificiale”, ka përfunduar ai.

Ndeshja mes The New Saints dhe Feronikelit fillon prej orës 20:00 me kohën tonë, më 9 korrik 2019.

 


GOLD CUP 2019 FINAL

Meksika triumfon në GoldCup 2019

International

Meksika triumfon në GoldCup 2019

08/07/19 @ 14:02

SULMUESI I LLAPIT

Festim Alidema drejt elitës kroate

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Festim Alidema drejt elitës kroate

08/07/19 @ 13:51

DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Edhe Avdijaj në Superligën turke

08/07/19 @ 10:59

KASTRIOT DERMAKU

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

07/07/19 @ 14:38

ETRIT BERISHA

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

07/07/19 @ 14:10

COPA 2019: ARGJENTINA - KILI 2-1

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

International

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

07/07/19 @ 13:40

E FUNDIT

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

07/07/19 @ 13:14

AFCON 2019/ EGYPT - SOUTH AFRICA

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

International

Bafana-bafana eliminon edhe një favorit

07/07/19 @ 10:40

AFCON 2019 / NIGERIA - CAMEROON

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

International

Dy përmbysje, për kualifikimin e shqiponjave dhe eliminimin e kampionit

06/07/19 @ 20:05

KAMPIONËT E MAQEDONISË

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

Champions League/International/Transfere

Shkëndija zyrtarizon brazilianin Juan Felipe

06/07/19 @ 19:47

LLOGARITË E SKUADRAVE

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

Conference League/FFK Superliga

Sa përfituan Drita e Llapi nga garat evropiane?

30/07/21 @ 12:33

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Conference League/FFK Superliga

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

29/07/21 @ 22:00

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29

MIQËSORE

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

FFK Superliga

Gjilani fiton miqësoren e fundit kundër Skënderbeut

28/07/21 @ 20:40

11-SHET

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Gjilani

28/07/21 @ 17:11

BALLKANI

Ballkani liron dy futbollistë

FFK Superliga

Ballkani liron dy futbollistë

28/07/21 @ 17:01

MIQËSORE

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

FFK Superliga

Pa gola mbyllet miqësorja Rabotniçki-Gjilani

27/07/21 @ 22:46


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga