Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DITA KUQEZI

Buletini 2: Nata e Payet, dita kuqezi

Foto: FSHF

Buletini 2: Nata e Payet, dita kuqezi


Buletini i ditës 11 qershor 2016 për EURO2016

11 June, 2016 @8:45

Dita e parë e EURO2016 kaloi në shenjë të ‘gjelave’ të Francës, të cilët falë një projektili të Dimitri Payet festuan deri vonë fitoren në ndeshjen hapëse.

Por dje ka qenë dita që shqiptarët nga secili vend kanë marrë rrugë drejt Francës, e posaçërisht Lensit, ku zhvillohet dueli ndaj Zvicrës sot.

FESTOI ME LOT

Dimitri Payet përveç se u shpallë lojtar i ndeshjes, ai kur u zëvendësua triumfalisht në fund të ndeshjes nga Didier Deschamps - ia plasi vajit.

p

MARINA S’MBETET PAS

Prezentuesja e Top Channel, Marina Vjollca, i ka dhuruar adhuruesve të saj në rrjete sociale këtë ‘selfie’ para emisionit të parë për europian.

m

TIFOZLLËKU S’KA KUFI

Dyshja në fotografi tregon se sa i madh është futbolli sot në botë. Tifozllëku s’njeh kufi e aq më pak futbolli. As këtyre tifozëve ‘me përvojë’ nuk iu ka ikur ndeshja hapëse dhe fitorja e madhe e trekolorëve ndaj Rumanisë.

f

‘DIGJET’ LENSI

Qyteti ku sot luan Shqipëria ndaj Zvicrës ka nisur festën mbrëmë në orët e vona të natës. Me shall të ‘Plisave’ dhe me flamuj kuqezi nga mijëra shqiptarë gjithandej, ka filluar festa.

g

‘ATA’ PO VINË

Nuk kanë munguar as fotografitë e adhuruesve të kuqezinjëve nga kerret në rrugë për Francë.

y

REAGIMI I NATËS

Legjenda e futbollit francez, Thierry Henry, ka dhënë këtë reagim në mikrofon kur Dimitri Payet ka shënuar për fitoren e Francës. Moment i paharrueshëm për te! Por, këtu pikët i merr fotografi që ka qenë krejtësisht ‘cool’ dhe nuk ka festuar, por e ka bërë këtë fotografi.

h

NË GARË PËR LENS

Në këtë ngjarje historike, nuk mungojnë as kelmendasit - kështu e ka quajtur një adhurues kuqezi nisjen drejt Lensit prej St Gallenit të Zvicrës një ditë para ndeshjes. Krejt me mbiemër Kelmendi këtu!

k

STATUSI I DITËS

Njëri ndër Tifozat Kuq e Zi me përvojë, e ka lëshuar batutën e ditës dje me të arritur në Lens, duke bërë ‘check in’ te stadiumi i Lensit një ditë para ndeshjes me pyetjen: A s’qenka loja sot a?

l

GAZETARËT

Arben Berisha, komentator i RTK-së ka postuar këtë fotografi para ndeshjes hapëse Franca - Rumania me titull ‘po ia nis’.

b

E Arlind Grantolli i Kohavisionit nuk e ka huq një ‘selfie’ të largët me legjendën e futbollit Diego Maradona.

m

PAK PUSHIM

Urimi me shokë kanë pushuar pak. Të ulur në tavolinë te një udhëkryq diku në Europë, rrugës për të parë Shqipërinë sot.

u

MOS TA HARROJMË

Po, David Guetta. E bëri të veten dje në stadium pas një ceremonie që nuk u pëlqye fortë - edhepse prej televizioni dukej bukur.

g


GOL + ASIST

Payet, njeriu i ndeshjes hapëse

UEFA Euro 2016

Payet, njeriu i ndeshjes hapëse

10/06/16 @ 23:57

GRUPI A

Projektili i Payet vendos

UEFA Euro 2016

Projektili i Payet vendos

10/06/16 @ 23:00

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Francë-Rumani

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Francë-Rumani

10/06/16 @ 19:49

VËMENDJA TEK VËLLEZËRIT

Shqipëri-Zvicër, në faqen zyrtare të Arsenalit

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Shqipëri-Zvicër, në faqen zyrtare të Arsenalit

10/06/16 @ 19:13

EURO2016

Gati për betejën

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Gati për betejën

10/06/16 @ 18:45

HEAD TO HEAD

Historia për historinë

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Historia për historinë

10/06/16 @ 18:41

KOMBËTARJA

Rrugëtimi nga Perros Guirec në Lens

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Rrugëtimi nga Perros Guirec në Lens

10/06/16 @ 18:28

KONFERENCA

Le ta fillojmë me këmbë të mbarë

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Le ta fillojmë me këmbë të mbarë

10/06/16 @ 18:17

NË PRIZREN

Arrin trajneri boshnjak te Liria

FFK Superliga/Transfere

Arrin trajneri boshnjak te Liria

10/06/16 @ 18:16

KONFERENCA

Cana beson tek skuadra

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Cana beson tek skuadra

10/06/16 @ 18:14

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016