Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALJA - COPA AMERICA 2021

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

Fotot: CopaAmerica21

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën


11 July, 2021 @8:59

Pritja gati 3-dekadëshe, saktësisht pritja 28-vjeçare për Argjentinën ka përfunduar. Argjentina ka arritur të fitojë Copa America 2021, duke mposhtur rivalin e përbetuar, Brazilin në Maracana 1-0 [Angel Di Maria 22’].

Lionel Messi Argentina celeb Copa America

Lionel Messi ka fituar trofeun e parë me albicelestet dhe kështu tashmë e thyen edhe një akull në karrierën e tij që e ka pasur gjithmonë pengesë.

Sa i përket Brazilit, ata kanë humbur ndeshjen e parë garuese në Maracana që prej vitit 1950!

Në një pjesë të parë me jo shumë raste dhe me 7 mijë tifozë të lejuar në stadium, ka qenë një moment cilësor kur në të 22-tën Angel Di Maria ikën nga krahu për të paraboluar portierin, që del të jetë edhe goli i fitores për Argjentinën.

Lionel Messi

Di Maria shënoi pas një topi të gjatë nga Rodrigo De Paul, për të thyer heshtjen e portave në Maracana.

 

Pas pjesës së parë një super Brazil del në fushë. Goli i Richarlisonit vjen, por anulohet për shkak të pozitës jashtë loje. Një herë provon edhe Neymar, ndërsa gjysmëraste që ndërprehen nga Edi Martinez, mjaft.

Messi Lionel

Argjentina iu kthye mbrojtjes derisa Luciano Scaloni bënte zëvendësime që ndalnin Brazilin të luante mes vijash. Strategjia doli të jetë fitimtare në fund, pasi që me këtë Argjentina i tha “mjaft” disa humbjeve në finale të Copa America dhe për herë të parë që prej 1993 solli gëzimin e madh në vend.

Neymar & Messi hug @ Argentina vs Brasil

Pas ndeshjes, ylli brazilian Neymar me lot në fushë u ngushëllua nga ish-bashkëlojtari i tij Messi, derisa prisnin bashkë ceremominë për të marrë ky i fundit trofeun.

 

Derisa Angel Di Maria u zgjodh lojtari i ndeshjes finale të Copa America, Lionel Messi 2 orë para ndeshjes zyrtarisht u shpall lojtari më i mirë i turneut Copa 2021.

 


BESA

Pas 12 viteve ndahet me Besën

FFK Liga e parë

Pas 12 viteve ndahet me Besën

10/07/21 @ 22:20

FERONIKELI

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

FFK Superliga

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

10/07/21 @ 21:43

EURO 2020

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

Evropiani

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

10/07/21 @ 21:19

DRITA

Almir Kryeziu kalon te Drita

FFK Superliga

Almir Kryeziu kalon te Drita

10/07/21 @ 21:05

LIGA e PARË

Arbëria transferon Vojvodën

FFK Liga e parë

Arbëria transferon Vojvodën

10/07/21 @ 20:53

VUSHTRRIA

Taulant Avdyli vazhdon me Vushtrrinë

FFK Liga e Dytë

Taulant Avdyli vazhdon me Vushtrrinë

10/07/21 @ 19:37

COPA AMERICA 2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

International/Copa America

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

10/07/21 @ 12:36

BBC MORNING

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

Evropiani/Premier League/International

Shearer pas fitores: Më lehtë si lojtar sesa tifoz

08/07/21 @ 12:48

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Anglia-Danimarka

08/07/21 @ 00:40

ANGLIA - DANIMARKA

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

Evropiani/Premier League/International

Angli historike, finalja e parë e EUROs arrihet në vazhdime

07/07/21 @ 23:46

PARA NDESHJES

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

FFK Superliga/Europa League/International

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

07/07/21 @ 17:14

SUPERLIGA TURKE

Zyrtare: Balotelli në Superligën Turke

International/Transfere

Zyrtare: Balotelli në Superligën Turke

07/07/21 @ 16:48

GARETH SOUTHGATE

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

Evropiani/International

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

07/07/21 @ 14:53

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

SHERIF KALLAKU

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

Champions League/International/Transfere

Futbollisti i kombëtares, rikthehet te Teuta

06/07/21 @ 14:00

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52


 
Të gjitha lajmet nga International