Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2020

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Southgate tregon se cili lojtar është i dyshimt për finale


10 July, 2021 @21:19

Finalja e Kampionat Evropian EURO 2020, do të luhet nesër në mes të Italisë dhe Anglisë nga ora 21:00.

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se lojtari Phil Foden do të jetë i dyshimt në ndeshjen finale.

“Foden është i dyshimt. Stafi mjekësor do të na lajmëron për gjendjen e tij më vonë. Nuk është diçka serioze, mbetet të shihet se a to të jetë i aftë të luajë në këtë ndeshje të veçantë”.

Anglia për herë të parë u kualifikua në një finale në Kampionate Evropiane.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani