Të gjitha lajmet

FERONIKELI

Met Millaku i larguari i parë nga Feronikeli

FOTO / Feronikeli

Met Millaku i larguari i parë nga Feronikeli

28 July, 2020 @15:18

Para pak çastesh, është bërë e ditur se futbollisti Met Millaku është larguar nga skuadra e Feronikelit.

Lajmin e konfirmuan që të dyja palët në rrjete sociale, derisa Millaku ka falenderuar tifozët dhe Feronikelin.

Met Millaku ka qëndruar te skuadra nga Drenasi 1 vjet e gjysmë.

LLAPI

Edon Zeqiri transferimi i parë i Llapit për 2020/21

FOTO / Llapi

28 July, 2020 @15:13

Pas renovimit të kontratave me Arbnor Ramadanin e Elvis Prençin, skuadra e Llapit ka zyrtarizuar transferimin e parë…

YLLI I SUPERLIGËS

Blend Baftiu kërkohet nga gjigandët e Stambollit

Foto: KFBallkani/fb

28 July, 2020 @13:55

Ylli i padiskutueshëm i këtij stinori në Superligë, Blend Baftiu, është vënë në radar të skuadrave të mëdha turke, Galatasaray…

LLAPI

Edhe Jasmin Raboshta largohet nga Llapi

FOTO / Shpend Ahmeti

28 July, 2020 @11:07

Futbollisti Jasmin Raboshta, u bë lojtari i dytë te Llapi që nuk e vazhdoi kontratën e tij me skuadrën nga…

GJILANI

Kenan Haxhihamza largohet nga Gjilani

28 July, 2020 @8:21

Numri një i Gjilanit, Kenan Haxhihamza, është larguar nga skuadra e Gjilanit. Lajmin e bëri ti ditur portieri Haxhihamza përmes…

E FUNDIT

Jusuf Tortoshi kthehet te Flamurtari

28 July, 2020 @0:03

Ish trajneri i dikurshëm i Prishtinës, që ka drejtuar më parë edhe Flamurtarin, Jusuf Tortoshi, i është rikthyer detyrës së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga