Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MANAGER OF THE MONTH - AUGUST 2022

Mikel Arteta, trajneri i muajit në PremierLigë

Mikel Arteta, trajneri i muajit në PremierLigë


16 September, 2022 @14:04

Pas startit perfekt të stinorit, Mikel Arteta, trajner i Arsenalit ka marrë çmimin e trajnerit më të mirë të muajit gusht në Premier Ligë.

Spanjolli 40-vjeçar fiton për herë të tretë në karrierë këtë cmim, ndërsa është bërë i pari që prej Arsene Wengerit që ka nisur stinorin me pesë fitore radhazi.

Arteta për muajin gusht, kishte kundërkandidatë Antonio Conten, Pep Guardiolën, Graham Potterin dhe Marco Silvan.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League