Të gjitha lajmet

GOLASHËNUESI

Milan dhe Inter në kërkim të ekuadorianit

fifa

Milan dhe Inter në kërkim të ekuadorianit

11 July, 2014 @14:39

Golashënuesi i trefishtë i Ekuadorit në Kampionat Botëror, Enner Valencia, është vënë në shënjestër të ekipeve nga qyteti i modës, Milano. 

Inter dhe Milan janë të interesuara për shërbimet e 24 vjeçarit ekuadorian që kishte paraqitje tejet të mira për vendin e tij në “Brazili 2014”. 

Ai është aktualisht lojtar i Pachucas në elitën meksikane, por The Times, raporton sot se Milan është duke marrë iniciativën për të transferuar këtë lojtar. 

Derisa për Milanin dhe Interin, nuk bëhet e ditur a kanë ofertuar për Valencian, ekipi anglez i Londrës, West Ham United, thuhet të ketë ofruar 15 milionë euro dëmshpërblim për personin në fjalë. 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga