Të gjitha lajmet

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që në fund të këtij stinori do të mbetet lojtar i lirë.

Calciomercato ka bërë të ditur se statistikat e magjistarit spanjoll nga Etihadi kanë bërë që Milan të shqyrtojë seriozisht lojtarin përkundër moshës së tij 34 vjeçare.

Silva prej kur kaloi në City nga Valencia në vitin 2010 ka zhvilluar 423 ndeshje, duke shënuar 73 gola dhe 134 asistime, për të fituar katër tituj të Premier Ligës.

EFL

Ligat mund të kryejnë stinorin për 56 ditë

9 April, 2020 @15:03

Të gjitha ligat profesionale të Anglisë, përveç Premier Ligës, mund të kompletojnë stinorin brenda 56 ditëve, kurdo që është koha…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

KOMUNIKATA

Premier Liga kërkon 30% ulje të rrogave nga lojtarët

4 April, 2020 @17:37

Elita e futbollit anglez, ku rrogat janë më të larta për futbollistët e klubeve përkatëse në Premier Ligë, për të…

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28 March, 2020 @13:11

Ndonëse vendimi për kategoritë më të larta të futbollit anglez nuk është marrë ende, Federata Angleze e futbollit tashmë ka…

CALLUM HUDSON-ODOI

Lampard: Lojtari ynë është shëruar nga coronavirusi

27 March, 2020 @21:30

Futbollisti i ri i Chelseat, është shëruar nga coronavirusi plotësisht ka bërë të ditur BBC Sport sot. Callum Hudson-Odoi…

Të gjitha lajmet nga Premier League