Të gjitha lajmet

SPORT BILD

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

6 May, 2020 @23:57

Largimi i Milot Rashicës nga Werder Bremeni këtë verë po shihet si punë e kryer, njofton Sport Bild sot.

Sidoqoftë dilema e ëerderit mbetet te shuma që do të pagohet për futbollistin në formë të Kosovës.

Në klauzolën e Rashicës me Werderin është shifra prej 38 milionë eurove. Mirëpo, në rast se ekipi nga Wesser Stadion bie nga Bundesliga kjo shumë do të ulet në 15 milionë euro!

Por, në përgjigjen e dhënë Sport Bildit shefi i Werderit Frank Buaumann është dukur tejet i relaksuar.

“S’besoj që do të ndodh diçka e papritur dhe e shpejtë. E dimë se ka shumë klube të interesuara, por në tavolinë s’kemi asnjë ofertë konkrete. Jemi rehat sa i përket kësaj,” ka thënë ai.

Përveç ekipit që garon në Champions League, Leipzig, për Rashicën kanë shprehur interesim edhe klube të Premier Ligës në mes të cilëve edhe Liverpooli bën të ditur gazeta.

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre -…

HEUNG MIN SON

Ushtari Son, po kryen detyrën shtetërore

Ushtari Heung Min Son në detyrë / Foto: gogle images

6 May, 2020 @17:08

Sulmuesi jugkorean i Tottenham Hotspurit, Heung Min Son, po vazhdon kryerjen e detyrës shtetore të shërbimit të detyrueshëm ushtarak. …

LEROY SANE

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

6 May, 2020 @15:08

Futbollisti ofanziv i Manchester Cityt, Leroy Sane, është pajtuar që të nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Bayern Munchenin, ka bërë…

2019/20

PremierLiga s’vazhdon, nëse skuadrat s’pajtohen për terrenet neutrale

6 May, 2020 @14:33

Lajmi i fundit lidhur me peripecitë për vazhdimin e stinorit 2019/20 në Premier Ligë vjen nga shefi ekzekutiv i Shoqatës…

MEDIA TALK

Terrenet neutrale, vetëm nëse nuk ka rënie nga elita!

4 May, 2020 @0:21

Numri më i madh i ekipeve të Premier Ligës janë shprehur të gatshëm të vazhdojnë stinorin e mbetur 2019/20 në…

Të gjitha lajmet nga Premier League