Të gjitha lajmet

DRITA - TREPÇA '89

Mjafton Haxhimusa, kampioni rendit fitoret

FOTO / Drita

Mjafton Haxhimusa, kampioni rendit fitoret

14 October, 2020 @15:53

Vjen fitorja e tretë e Dritës në po aq takime të zhvilluara këtë sezon në Superligë.

Edhe pse pa praninë e tifogrupit të saj “Intelektualët”, pasi që ndeshjet në Kosovë ende po zhvillohen pa shikues për shkak të pandemisë së famshme globale, Drita arriti ta mbyllë me 3 pikë të fituara përballjen e sotme ndaj Trepçës ‘89. Pas 90 minutave lojë, rezultati mes skuadrave ishte 1-0 (Betim Haxhimusa 59’).

Kjo ndeshje, që nuk ishte zhvilluar me kohë për shkak të angazhimeve të Dritës në garat evropiane, ishte e vlefshme për xhiron e dytë të Superligës së Kosovës në futboll.

TABELA AKTUALE

Pas pjesës së parë që u mbyll pa gola, Drita fitoren e arriti në pjesën e dytë.

Përmes një aksioni fantastik të ndërtuar nga Astrit Fazliu e Kastriot Rexha, topin në rrjetë e dërgoi Betim Haxhimusa (59’), gol me të cilin skuadra kampione në fuqi e Kosovës arriti t’i arkëtojë pikët e plota sot.

Me Dritën që ka 9 pikë nga 3 takime (ende 2 ndeshje më pak të luajtura), Trepça ‘89 momentalisht ka 6 pikë pas 5 ndeshjeve.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

14 October, 2020 @13:47

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe Trepçës ‘89, në ndeshjen e mbetur të xhiros së dytë në Superligë. DRITA:…

REFERIMI

Dy grupe referësh nga Kosova në ndeshje ndërkombëtare

Foto: FFK

11 October, 2020 @16:36

Gjyqtarët ndërkombëtar Besfort Kasumi dhe Visar Kastrati janë caktuar nga UEFA që të gjykojnë në ndeshjet ndërkombëtare për kualifikimet e…

IN MEMORIAM

Ndërron jetë kryetari i parë i FFK-së

10 October, 2020 @17:55

Sot në moshën 76 vjeçare, ka ndërruar jetë kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Bytyqi…

LLAPI

Llapi zyrtarizon ndihmësin e Tahir Batatinës

6 October, 2020 @19:01

Skuadra e Llapit ka arritur marrëveshje me trajnerin Sunaj Keçi. Keçi do të jetë…

NE DRENAS

Klodian Duro trajner i ri i Feronikelit

Foto: KFFeronikeli/fb

6 October, 2020 @14:31

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare në futboll, Klodian Duro, është emëruar sot si kryetrajner i ri i ekipit të Feronikelit.…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga