Të gjitha lajmet

LIVERPOOL

Momenti historik i pritur për 3 dekada

Foto: Liverpool/fb

Momenti historik i pritur për 3 dekada

22 July, 2020 @23:55

Liverpool përfundimisht ka ngritur trofeun e kampionit të Premier Leagues sonte, pas fitores ndaj Chelseat 5-3.

Ekipi nga Anfield Road, që nën drejtimin e Jurgen Kloppit ka kaluar një sezon fantastik, ka arritur që të shpallet kampion javë më parë, ndërsa sonte ishte paraparë që ekipit t’i dorëzohet edhe trofeu - që secili tifoz i ekipit e priste me mall.

Liverpool, për herë të fundit kishte fituar titullin e kampionit në Angli në vitin 1990, para se kampionati elit i futbollit anglez të emërohej Premier League.

Pas 3 dekadash pritje dhe shumë gjeneratave të lojtarëve të kaluara, kapiteni Jordan Henderson ngriti trofeun e vlefshëm sonte, të fituar në ligën më të fuqishme të futbollit në botë

LIVERPOOL 5-3 CHELSEA

Tetëgolësh në Anfield, për trofeun dhe dramën për Champions

Foto: premierleague.com

22 July, 2020 @23:35

Liverpool ka arritur të shënojë fitore në një ndeshje krejtësisht të hapur dhe me plotë gola ndaj Chelseat 5-3 [Keita…

CHAMPIONSHIP

Befasi në xhiron e fundit, Swansea i Bersant Celinës në Play Off

22 July, 2020 @22:31

Në mënyrë befasuese është mbyllur xhiroja e fundit e Championshipit! Befasisht, Nottinghami është mposhtur 1-4 nga Stoke në shtëpi, e…

ASTON VILLA 1-0 ARSENAL

Villa pranë shpëtimit, Arsenali më i dobët në çerek shekullin e fundit

21 July, 2020 @23:15

Egjiptiani Mahmoud Trezeguet ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores për ekipin e tij Aston Villa sonte, në përballje…

PREMIER LEAGUE

Befason Watfordi, shkarkon trajnerin dy xhiro para fundit

19 July, 2020 @15:59

Një lajm befasues nga klubi i Watfordit. Jo që ky klub nuk njihet për shkarkime të çuditshme, mirëpo nuk duket…

CHAMPIONSHIP

Leeds ngjitet në Premier League!

17 July, 2020 @20:32

Pas shumë e shumë tentimeve, më në fund Leeds është ngjitur në Premier League! Skuadra e drejtuar nga i mirënjohuri…

Të gjitha lajmet nga Premier League