Të gjitha lajmet

LIVERPOOL 5-3 CHELSEA

Tetëgolësh në Anfield, për trofeun dhe dramën për Champions

Foto: premierleague.com

Tetëgolësh në Anfield, për trofeun dhe dramën për Champions

22 July, 2020 @23:35

Liverpool ka arritur të shënojë fitore në një ndeshje krejtësisht të hapur dhe me plotë gola ndaj Chelseat 5-3 [Keita 23, Arnold 38, Wijnaldum 43, Firmino 55, Chamberlain 84 - Giroud 45, Abraham 61, Pulisic 73].

Liverpool në këto momente është duke e pranuar edhe zyrtarisht trofeun e kampionit të Premier Leagues, ndërsa festa e tifozëve jashtë stadiumit veçse ka nisur.

TABELA AKTUALE

Chelsea në anën tjetër, që pas disavantazhit 3-0 u këndell dhe zbriti rezultatin në 3-2 e 4-3 nuk arriti të marrë pikën e nevojshme për të siguruar Champions League për sezonin tjetër.

Tashmë, një xhiro para fundit të stinorit, lufta për Champions mbetet krejtësisht e hapur, ku Manchester United dhe Chelsea kanë nga 63, ndërsa Leicester City 62 pikë.

tab

Në xhiron e fundit të stinorit Chelsea pret Wolvesin, ndërsa Leicester Manchester Unitedin.

CHAMPIONSHIP

Befasi në xhiron e fundit, Swansea i Bersant Celinës në Play Off

22 July, 2020 @22:31

Në mënyrë befasuese është mbyllur xhiroja e fundit e Championshipit! Befasisht, Nottinghami është mposhtur 1-4 nga Stoke në shtëpi, e…

ASTON VILLA 1-0 ARSENAL

Villa pranë shpëtimit, Arsenali më i dobët në çerek shekullin e fundit

21 July, 2020 @23:15

Egjiptiani Mahmoud Trezeguet ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores për ekipin e tij Aston Villa sonte, në përballje…

PREMIER LEAGUE

Befason Watfordi, shkarkon trajnerin dy xhiro para fundit

19 July, 2020 @15:59

Një lajm befasues nga klubi i Watfordit. Jo që ky klub nuk njihet për shkarkime të çuditshme, mirëpo nuk duket…

CHAMPIONSHIP

Leeds ngjitet në Premier League!

17 July, 2020 @20:32

Pas shumë e shumë tentimeve, më në fund Leeds është ngjitur në Premier League! Skuadra e drejtuar nga i mirënjohuri…

PREMIER LEAGUE

Afati kalimtar në Premier League, caktohen datat

15 July, 2020 @12:36

Janë caktuar zyrtarisht datat mes të cilave klubet e Premier Leagues mund të transferojnë lojtarë. Afati kalimtar “veror” në Premier…

Të gjitha lajmet nga Premier League