Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOTTENHAM

Mou: Presionin e kam okisgjen!

Foto: Tottenham/fb

Mou: Presionin e kam okisgjen!


26 February, 2021 @23:27

Trajneri i Tottenham Hotspur ka komentuar gjendjen e klubit që po e drejton, derisa ekipi është në krizë rezultatesh në Premier Ligë, duke humbur pesë nga gjashtë ndeshjet e fundit të elitës angleze të futbollit.

Spurs u kualifikua në të tetën e finales së Europa Ligës, ndërsa shorti sot ia nxorri përpara Dinamon e Zagrebit ku luan Lirim Kastrati.

“Problemi është nëse s’ke presion. Për mua, kjo është si oksigjen, është jetë,” ka thënë Mourinho para ndeshjes së radhës që e ka ekipi në Premier Ligë, ndaj Burnleyt.

“Me kohë mësohesh me gjithçka dhe këtë ia lë kohës. Duhet të adaptohesh me secilën situatë,” ka shtuar portugezi.

Forma aktuale e Tottenhamit i ka lënë ata nëntë pikë larg TOP 4-shes që çon në Ligë të Kampionëve stinorin tjetër. Mirëpo, rruga tjetër për Tottenhamin nëse s’arrin përmes Premier Ligës në Ligë të Kampionëve, për Mourinhon mbetet Europa Liga. Por, atë duhet ta fitojë për të siguruar elitën e futbollit evropian në stinorin 2021/22.


SUPERLIGA

Caktohen referët e xhiros 22 në Superligë

FFK Superliga

Caktohen referët e xhiros 22 në Superligë

26/02/21 @ 23:01

BUNDESLIGA

Miloti shkëlqen Werderi përmbys Eintrachtin

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Miloti shkëlqen Werderi përmbys Eintrachtin

26/02/21 @ 22:51

11-SHET

Rashica startues kundër Eintracht Frankfurt

Bundesliga

Rashica startues kundër Eintracht Frankfurt

26/02/21 @ 19:29

VIDEO

“Air Albania” po bëhet gati për ndeshjen ndaj superyjeve të Anglisë

Kombëtarja

“Air Albania” po bëhet gati për ndeshjen ndaj superyjeve të Anglisë

26/02/21 @ 18:51

SHQIP në BOTË

Yeni Malatyaspor barazon, pak minuta për Topallin

International

Yeni Malatyaspor barazon, pak minuta për Topallin

26/02/21 @ 18:35

BRAZILIANI

Dëshiron rikthimin te Juventus

Bundesliga

Dëshiron rikthimin te Juventus

26/02/21 @ 18:20

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League