Të gjitha lajmet

KOMENTI I MUNISHIT

Munishi: Mos boni tani ciu-ciu-ciu

Foto: KFBallkani/fb

Munishi: Mos boni tani ciu-ciu-ciu

18 May, 2020 @13:58

Kryetrajneri i Ballkanit të Suharekës, Ismet Munishi, ka komentuar vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë (MSH) dhe i ka dërguar selame skuadrave tjera për rikthim të futbollit.

“Po doni futboll, kom m’ju rrasë futboll. Mos boni tani ciu-ciu-ciu,” ka shkruar Munishi në llogarinë e tij në Facebook.

Vetë Munishi, që ka ekipin e tij lider të Superligës aktualisht, është shprehur të jetë kundër rikthimit, pasi që shëndeti i futbollistëve është primar dhe kushtet nuk janë në Kosovë njëjtë sikurse në vende tjera ku ka rifilluar futbolli.

Ismet Munishi

RIKTHIMI

Kur fillon Liga e Parë?

Foto: Arberia/fb

18 May, 2020 @13:35

Ministrja e Sportit Vlora Dumoshi gjatë takimit të sotëm me krerët e FFK-së është njoftuar me lejen nga Ministria e…

AGIM ADEMI

Patjetër të zbatohen rregullat e MSH-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

18 May, 2020 @13:28

Kreu i FFK-së Agim Ademi në një deklaratë të tij dhënë për Kohën ditore, menjëherë pas vendimit të Ministrisë së…

LEJOHEN STËRVITJET

Vjen leja nga Ministria, futbolli mund të rikthehet

18 May, 2020 @13:09

Prej sot klubet e Superligës së Kosovës në futboll do të mund të rikthhen në stërvitje grupore. Zëdhënësi i…

PROCESI I LICENSIMIT

Flamurtari, i vetmi që s’arrin licensën

Foto: KFFlamurtari/fb

15 May, 2020 @1:26

Dje përfundoi faza e shqyrtimit të aplikacioneve të klubeve të futbollit për licensim për garat evropiane 2020/21. FFK ka…

NGA MBLEDHJA E KOMITETIT EKZEKUTIV

Komiteti Ekzekutiv ua shkurton pagat 50% punonjësve të FFK-së

15 May, 2020 @1:23

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së në mbledhjen e vet të mbajtur dje ka vendosur që t’ua shkurtojë rrogat për 50% punonjësve…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga