Të gjitha lajmet

KOMBËTARJA

Ndeshjet e tetorit, publikohen të ftuarit e Shqipërisë

Ndeshjet e tetorit, publikohen të ftuarit e Shqipërisë

6 October, 2019 @10:14

Është publikuar lista e të ftuarve nga Edi Reja për ndeshjet që Shqipëria i luan në muajin tetor në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2020.

Shqipëria fillimisht më 11 tetor luan si mysafire e Turqisë, kurse më pas më 14 tetor luan si mysafire e Moldavisë

EURO 2020 - GRUPET KUALIFIKUESE

Lista e plotë e të ftuarve:

PORTIERË: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Alban Hoxha, Gentian Selmani.

MBROJTËS: Berat Xhimshiti, Elseid Hysaj, Frederik Veseli, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Lorenc Trashi, Enea Mihaj, Kastriot Dërmaku.

MESFUSHORË: Lindon Selahi, Amir Abrashi, Keidi Bare, Ledian Memushaj, Klaus Gjasula, Kristi Qose, Ylber Ramadani, Ermir Lenjani.

SULMUES: Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Odise Roshi, Rey Manaj, Taulant Seferi.

Lojtarë të gatshëm për t’u ftuar (në rast të ndonjë lëndimi te të ftuarit): Ivan Balliu, Naser Aliji, Ergys Kaçe, Giacomo Vrioni, Taulant Xhaka, Hysen Memolla, Endri Çekiçi, Myrto Uzuni, Armando Broja.

LISTA E TURQISË

Lista e Turqisë ndaj Shqipërisë dhe Francës

5 October, 2019 @9:49

Një nga kundërshtarët e Shqipërisë në Grupin H kualifikues drejt EURO 2020, Turqia, ka publikuar listën e të ftuarve për…

LISTA E ANGLISË

Anglia me këtë listë kërkon sigurimin e EURO2020

4 October, 2019 @23:32

Anglezet me dy fitore do të mund të sigurojnë biletën për EURO2020. Dueli ndaj Çekisë dhe Bullgarisë, dhe 6 pikë…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon ftesat, kthehen Rashica, Kololli, Kastrati…

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 October, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka publikuar sot emrat e 25 futbollistëve të Kosovës që do…

ONLINE BILETAT

Kosova - Mali i Zi, biletat dalin në shitje më...

1 October, 2019 @14:28

Tashmë dihet data dhe ora e saktë kur do të duhet qëndruar online për të kapur një biletë për duelin…

PËR DUELIN JETIK

Biletat për Turqi-Shqipëri, dalin në shitje më 4 tetor

30 September, 2019 @11:25

FSHF ka lëshuar njoftim sot për të gjithë të interesuarit, se biletat e ndeshjes kualifikuee për EURO 2020, Turqi-Shqipëri, do…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020