Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Në ndeshjet e ardhshme presim fitore

Foto: FFK

Në ndeshjet e ardhshme presim fitore

Teksti: Koha.net

11 November, 2020 @23:41

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, thotë se nuk ka qenë me rëndësi rezultati në miqësoren e sotme me Shqipërinë. Ai pret që t’i rikthehet Kosova fitoreve në ndeshjet e radhës me Slloveninë e Moldavinë, e t’i jap fund serisë negative prej nëntë ndeshjeve pa fitore.

Muriqi ka realizuar golin e vetëm të Kosovës në ndeshjen ndaj Shqipërisë. Ai realizoi nga penalltia, ndërsa luajti për Kosovën pasi mungoi në disa ndeshje të fundit.

“U ndjeva mirë pasi më kishte marrë malli shumë për fanellën e Kosovë që më ka munguar shumë. Tash po e marr veten edhe fizikisht dhe besoj se në ndeshjet e ardhshme do të kthehet Vedati i mëparshëm. Ishte një ndeshje e mirë fizikisht dhe nuk ishte me rëndësi rezultati dhe pres që në ndeshjet e ardhshme të shënojmë fitore dhe t’i japim fund kësaj serie negative që e kemi pasur”, tha Muriqi.

Kosova humbi në ndeshjen miqësore ndaj Shqipërisë 2-1 në Elbasan, ndërsa në ditët në vijim do të jetë mysafire e Sllovenisë dhe do të presë Moldavinë, duke kërkuar mbijetesën në Ligën C të Kombeve.

SHQIPËRIA - KOSOVA

Vëllazërorja i takon Shqipërisë

Foto: Panorama Sport

11 November, 2020 @17:53

Me fitoren e Shqipërisë është mbyllur vëllazërorja e luajtur sonte mes Shqipërisë dhe Kosovës. Një ndeshje që për arsye të…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet zyrtare: Shqipëria-Kosova

11 November, 2020 @14:45

Para pak çastesh selektorët e huaj të Shqipërisë dhe të Kosovës, kanë publikuar formacionet startuese të skuadrave të tyre për…

SPECIALE

Historia e ndeshjeve Kosovë - Shqipëri

11 November, 2020 @8:45

Para përballje së sotme, miqësore sipas rregullave të FIFA-së, që nis në ora 16:00 në Elbasan Arena të Elbasanit, kujtojmë…

AS ROMA

Marash Kumbulla pozitiv në COVID-19

Foto: FSHF

10 November, 2020 @21:25

Ylli i mbrojtjes së kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është testuar pozitiv në coronavirus, ka bërë të ditur ekipi i tij,…

REJA & BERISHA

“Mbrojtja më e mirë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria”

Edoardo Reja dhe Etrit Berisha duke qeshur në konferencën e sotme për shtyp/ Foto: FSHF

10 November, 2020 @19:59

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë në konferencën zyrtare për mediat, një…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja